Čakrový výklad karet

Co vám mohou karty prozradit o stavu vašich důležitých center energie? Odhalte co se s vámi děje, pokud jsou blokovaná. Napovím, jak je harmonizovat. Někdo vidí auru a stav čaker očima, jiný vnitřním zrakem a nědo si pomáhá automatickou kresbou, či kyvadlem.

Už vás někdy napadlo, co o vašich čakrách mohou prozradit tarotové karty? Rozhodně víc, než byste si mysleli. Můžete to vyzkoušet sami. Najděte si tiché místo, vymíchejte své karty, sejměte a sedm jich vyberte. Rozložte je podle obrázku. První bude dole a poslední nahoře. Každá zastupuje jednu vaši čakru. Pokud nemáte svůj tarot, můžete použít náš. Využít můžete také konzultaci zkušené kartářky.

Karty ukážou co prožíváte, proč se to děje a hlavně jaký to má na vše čakry vliv a kam to směřuje.

Čakry jsou energetická centra našeho těla. Je to velmi citlivý mechanizmus, který podléhá neustálým změnám. Každá ostrá emocionální reakce, špatná dieta, nespavost, může čakry rozhodit. Může se to projevit zastavením toku energie s následkem nedostatečného zásobování životní silou. Čakra je tak oslabená a to má své důsledky. Individuální prožitky se mohou lišit. Mohou být závislé na prožitcích, které blokády způsobily. Ty jsou uloženy v emočním a také i když s menší měrou v mentálním vibračním poli.

Nasbírané zkušenosti nás neopouštějí spolu s fyzickou smrtí. Bereme si je sebou do další a další inkarnace. Určují to, za jakých okolností se v novém životě narodíme a jaké zážitky si nevědomě díky svému vyzařování emočního vibračního pole přitahujeme. Opakovat se budou do té doby, než si je plně zpracujeme.

 

První, nebo základní čakru reprezentuje červená barva. Je odpovědná za váš pud sebezáchovy. Za základní reflexy. Také je spojena se zemí a čichem. Pokud nefunguje správně, můžete mít často pocit strachu. A postrádáte pocit bezpečí a stability. Budete mít málo energie a pocit, že za všechno musíte bojovat. Hlavně za přežití. Můžete mít strach o svou budoucnost.

Pokud ji chcete podpořit, můžete pozorovat červánky v pozici lotosového sedu a vnímat při tom vůně země. Přeříkávat si můžete mantru LAM. Na první čakru blahodárně působí také drahokamy. Achát pro vyrovnanost. Hematit dává sílu. Granát dává životní sílu a sebedůvěru, povzbuzuje sexuální oblast a pomáhá ji transformovat na vyšší sílu. Rubín očišťuje a vytváří spojení mezi tělesnou a duchovní láskou.

Z vůní pomůže cedr a hřebíček. Z jógy je vhodná pro rozvoj vědomí a stimulaci fyzického těla Hatajóga a pro probuzení hadí síly, která prochází podél páteře je skvělá Kundaliní-jóga.

 

Druhou čakru představuje oranžová barva. Je zodpovědná za smysl chuti. Spojí se s prvkem vody. Nedostatek rovnováhy druhé čakře poukazuje na sníženou chuť do života. Nedostatek vášně, touhy po sexu. Když je zablokovaná, vše se jeví šedě a všedně. 

Harmonii ji navrátíte, pokud si sednete někde poblíž tekoucí vody za zpěvu ptáků v přírodě. Také můžete sáhnout po jídle oranžové barvy. Může to být pečená mrkev, dýně, pomeranče a khaki. Mantra pro druhou čakru je VAM.

 

Pro správné uzdravení třetí čakry, neboli čakry sluneční, či solar plexu, je vhodná žlutá barva, která jí reprezentuje. Při špatné funkci vám bude chybět vnitřní žár. Pojí se s živlem Ohně. Ze smyslů se pojí se zrakem. Můžete cítit emoční chaos a nervozitu, můžete být hyperaktivní. Také vaše sebeúcta nebude nic moc, můžete mít pocit méněcennosti, připoutanost k majetku, neschopnost přijmout cokoliv nového. Se sebekritikou to můžete přehánět.

Pomoci jí můžete pozorováním žlutých polí obilí, či řepky. Mantra je RAM. Můžete také sáhnout po žluté zelenině a ovoci. Po banánech a kukuřici. Po kurkumě. Pomůže také heřmánkový čaj.

 

Srdeční čakru reprezentuje zelená barva. Je spojena se smyslem hmatu a prvkem Vzduchu. Pokud jste v nerovnováze, jste malicherní a neumíte docenit to, co máte. Cítíte se rozhořčení a chybí soucit s ostatními lidmi. Tak jak neposloucháte druhé, neposloucháte ani ostatní a jejich potřeby. V životě jste vedení tím, co vám říkají druzí lidé, namísto toho abyste poslouchali hlas svého srdce.

Pomoci jí můžou tiché procházky přírodou, mantra YAM. Dopřejte si intuitivní tanec. Do koupele si kápněte růžový olejíček. Nablízku mějte růženín. V kuchyni jezte co nejvíce zelené zeleniny. Můžete sáhnout po zelí, kapustě, okurkách, kopru, petrželi.

 

Pátou čakrou je komunikační čakra, je reprezentovaná modrou barvou a pojí se smyslem sluchu. Element je Éter. Pokud je narušena její činnost, můžete mít problém s vyjádřením svých pocitů a potřeb. Budete se bát názoru druhých lidí na sebe a budete se snažit ostatní ovlivnit v tom, co si mají myslet o vás a říkat jim, co mají dělat. Poslouchat druhé pro vás může být velmi obtížné, za to budete rádi poslouchat sami sebe. Budete se hodně hádat.

Pro podporu této čakry si v ní představte celé modré nebe. Z jídla sáhněte po modrých hroznech, modré cibuli, nebo kedlubně.

 

Šestá čakra, neboli čakra třetího oka, je tmavě fialová a stará se o intuici. Pojí se se všemi smysly a s nadsmyslovým vnímáním. Pokud je její činnost narušena, soudíte všechno hlavně z pohledu rozumu. Jste jako nevěřící Tomáš. Na všechno potřebujete racionální důvody. Nevěříte svým snům ani předtuchám a nevěříte na šťastné náhody. Budete náchylní k manipulaci. 

Tuto čakru podpoří pozorování temně modrého nebe, plného hvězd. Poslouchání kvalitní hudby Bacha či Pachelbela apod. Z jídel mohou pomoci borůvky. Mantra je KŠAM

 

Barva sedmé, korunní čakry je bílá, fialová, zlatá, nebo duhová. Pojí se s vyšším vědomím a základním principem čirého Bytí. Je mimo tělo. Pár nebo několik centimetrů nad temenem vaší hlavy, pokud je zablokována, můžete se cítit apatičtí, odloučení od reality, bez smyslu života. Cítíte se zbavení veškeré podpory shůry. Neschopnni duchovního rozvoje.

 

Korunní čakra představuje vnitřní světlo. Posílit jí můžete vůní kadidla. Z kamenů ametystem a křišťálem. Stejně ji posílíte, když se vám podaří vyšplhat se na nějakou horu, vyvýšené odlehlé místo a budete tam moci být sami v tichu se sebou. Mantra je ÓM

Pokud jste gurmány, podpořit jí můžete konzumací syrového sezónního ovoce a zeleniny z dobrých zdrojů. Tehdy si můžete být jistí, že v sobě mají hodně světla a pozitivní energie, protože dozrávaly na slunci a nebyly nikde dlouho skladované ani přepravované.

S láskou Helen Stanku

 

Komentáře jsou vypnuty.