Desítka věcí, které potěší Berany

Beran je prvním znamením zvěrokruhu a je spojován s elementem ohně. Lidé narození v tomto znamení (21. března – 20. dubna) překypují životní energií, nechybí jim odvaha ani vášeň.

Bývají to rození lídři, kteří jdou za svými cíli s nadšením a odhodláním a nenechají se jen tak zastavit nějakými překážkami. Věří v sebe a svou schopnost dosáhnout úspěchu a to se jim většinou i daří.  A pokud ne, dokážou se rychle oklepat a zkusí to znovu.  Za úspěch nečekají žádné odměny, nicméně pokud je pochválíte, budou na vrcholu blaha. Berani jsou také lidé velmi otevření a upřímní. Snad jen trochu víc trpělivosti by mohli mít.

Máte ve svém okolí zrozence v tomto znamení? Pak byste měli vědět, co všechno ho dokáže udělat šťastným:

Nové výzvy

Berani milují nové výzvy.  Nic pro ně není víc vzrušujícího, než další dobrodružství, které mohou prožít. Nebojí se pustit do nových, pro ně neznámých projektů, do kterých vnesou počáteční energii.  Dejte tedy Beranovi úkol, který ho bude bavit a který nebude úplně jednoduchý, a bude nadšený.

Volnost ve vztahu

Svoboda a nezávislost jsou pro Berana klíčové. Nemá rád omezení a potřebuje prostor k tomu, aby projevil svou individualitu. Což neznamená, že nemůže šťastně  žít v dlouhodobém vztahu. Právě naopak.  Cítí-li z druhé strany věrnost a loajálnost, dokáže být skvělým a věrným partnerem na dlouhá léta. Beran se ale velmi nerad podřizuje, a pokud ho budete ve vztahu komandovat a dávat mu mantinely, nemůže to nikdy dopadnout dobře.

Soutěžení

Berani jsou velmi soutěživí a rádi měří své síly a schopnosti s ostatními. Milují všechny sportovní události, hry a soutěže. Obzvlášť, když je nedokáže nikdo porazit a oni září nad všemi ostatními. To se pak umí z výhry opravdu radovat.

Adrenalin

Berani v sobě mají spoustu energie, kterou potřebují nějak a někde vydat. A také milují vzrušení. Proto je pro ně ideální adrenalinové vyžití, činnosti spojené s určitou dávkou rizika, například horolezectví, skákání padákem nebo jízda na motorce.

Pochvala a upřímnost

Berani potřebují chválit, takže chcete-li se zrozencem v tomto znamení vycházet dobře, chvalte, chvalte a chvalte. Ale nemělo by to být jen tak obyčejné mazání medu kolem pusy. Musíte být upřímní. To, co Beranovi řeknete, byste měli myslet vážně. Prázdnými lichotkami si Berana rozhodně nezískáte.

Spontánnost

Berani milují nečekané akce, neplánovaná dobrodružství a překvapení. Řekněte Beranovi, že za chvilku společně odjíždíte na tři dny do Alp nebo někam, kde ještě nikdy nebyl a bude to pro něj překvapení. Bude připraven vyrazit, než řeknete švec.

Fyzická aktivita

Berana jen těžko uvidíte válet se na kanapi. Potřebuje pohyb. Cvičení a sport mu pomáhají nejen udržovat se fit, ale také uvolnit nahromaděnou energii. Pokud ji nemá kudy ventilovat, dokáže být pěkně vzteklý a nerudný.

Vedení

Jako první znamení zvěrokruhu jsou Berani přímo předurčeni k tomu, aby vedli ostatní. Jakmile se tedy objeví příležitost, Berani se rádi spontánně ujímají vedení. Což je dobře, protože jsou to skvělí organizátoři, kteří dokáží ostatní inspirovat svou odvahou a vizemi.

Nové zážitky

Berani jsou otevření novým zážitkům i kulturám. Proto milují cestování a objevování nových míst. A protože jsou to dobrodružné povahy, nevadí jim, když občas něco nevyjde podle plánu a je potřeba improvizovat. Takže jsou i skvělými parťáky na cestách.

Ostré jídlo

Beranům vládne rudá planeta Mars, navíc je to ohnivé a vášnivé znamení, které nemá rádo nudu. A to ani v jídle. Chcete-li potěšit Berana něčím dobrým k snědku, mělo by to být jídlo pikantní, kořeněné, originální a ideálně také zbarvené do červena.  Co třeba maso v pikantní marinádě, kořeněná rajčatová polévka nebo pálivé indické kari?

Pro Dobrou kartářku Ak

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, tak jako váš telefon.  Rády vám odpoví.

Komentáře jsou vypnuty.