Tři runy na týden od 22.4 do 28.4

Láska: Bývá spojována s břízou, stromem plodného, ženského mystéria, jež po smrti dává zrození. Bohyně se umí objevit nejenom jako milující, pečující matka, ale i jako trestající bába, která svými březovými metličkami vypuzuje veškeré zlo. Abyste mohli postoupit i vy, musíte se zbavit všeho, co vás může svojí jedovatostí ohrožovat. Jako karta tohoto dne věští nápady, možné těhotenství a třeba to budou zárodky vizí, které teprve mají zrát. Můžete se setkat s přáteli a také někomu pomoci, třeba dobrou, mateřsky míněnou radou.

 

V lásce vám Berkana naznačuje manželství,  rostoucí tendenci citů i možnost početí. Pokud vám v metané, praktické věštbě vyjde znak obráceně, zamyslete se nad žárlivostí, záští a nepochopením. V práci je Berkana o znovuzrození, jemuž předcházela destrukce. Aby přišla prosperita, vyplejte vše, co neslouží. Ukončí se problémy a nové vize mohou nabírat pevnější obrysy. Obráceně otočená  Berkana v povolání je o oslabení, nepochopení. Je lepší nic nedělat, nic neříkat a vyčkat na lepší dobu. Formou amuletu vás bude Berkana mateřsky chránit. Jako talisman podpoří jakýkoliv růst, včetně početí.

 

 

 Finance: Othila je runa blízkých rodinných pout, bezpečného útočiště, vlastního koutu na této zemi. Ve formě amuletu chrání dům i jeho obyvatele. Pomáhá udržovat to, co již bylo započaté a v neposlední řadě talisman s Othilou napomáhá při koupi domu. Její úděl spočívá také v pomoci nalézt sebe i své místo. Runa Othila, Othala, Ethel… podle toho, jestli ve staronorštině, staroangličtině a podobně, znamená domov, vlast, kořeny, dědictví. Projevuje se v zemském živlu. Jejím stromem je hrušeň, z bylin jalovec. Astrologicky lze Othilu přiřadit ke znamení Býka, nebo Kozoroha. V tarotu odpovídá kartě Ďábel. Tato runa říká, jak důležité je dědictví a naši předci, pocit sounáležitosti i vazba na kořeny a minulost. Přináší bezpečný azyl. Místo, kde se už nic zlého nestane a není nutné nasazovat jakoukoliv masku. Mezi negativní aspekty této runy patří nechuť k cizím lidem mimo kruh lidí blízkých a rodiny, či jiného vyznání.

 

 

Zdraví: Runa Gebo znamená, že můžete očekávat dar, být obdarováni, nebo někoho obdarovat. V práci budete sršet silou a nápady a zaslouženě moci sklízet plody své práce. V lásce je vše na dobré cestě. Gebo má ráda vyrovnanost a tak bývá vnímána i jako symbol výměny. Můžete dávat ze své energie, abyste zase mohli dostat sílu zpět. Co dáváte, to získáváte. Jde o dary štěstí a jedním z těchto darů je láska. Ptáte-li se na lásku a přitáhli jste si právě tuto runu, je to velmi příznivé znamení. Ukrývá tajemství duchovního spojení dvou duší, které jsou k sobě puzeni vírem vášně a společně plodí mnohem větší energii. Runou Gebo proznívá sexuální magie. Gebo je také runou sesterské, či bratrské lásky. Talisman z runy Gebo vás bude chránit před zkázou. Chrání přísahy a pomáhá vyrovnat dluh.

 

Pro Dobrou kartářku Bridget

linka 36

Foto: Shutterstock

 

Komentáře jsou vypnuty.