Kam si 1. Máje zajít na polibek?

Všichni víme, že 1. Máj je lásky čas. A taky tušíme, že bychom se měli políbit s někým, koho máme rádi pod rozkvetlým stromem. A letos bude mít láska ještě větší sílu, protože první květnový den připadá na středu, tedy  i třetí den v týdnu. A tak se energie ztrojnásobují a vás čeká rok plný lásky, sexu a spokojenosti. Na toto tradiční políbení opravdu nezapomeňte – díky němu bude políbená žena či dívka příští rok krásná a přitažlivá, a která z nás by to nechtěla…

Pro ty, kteří vyrostli ve městě je možná trochu záhadou, proč se před některýmii domy na vesnicích objevují takzvané májky. Označují ozdobené kmeny stromů. Ty jsou nejzásadnějším symbolem jarních slavností rozšířených téměř po celé Evropě. Májku obvykle staví posledního dubna chlapci, kteří se vypravují do lesa, aby našli a usekli co nejvyšší stromek. Ten pak oklestí, a špičku ozdobí fáborky, pentlemi, věnci, šátky či květinami. Celou noc pak musí májku bedlivě hlídat, aby jim jí přespolní nepodřízli a neukradli. Kromě těchto obecních májů, které se stavějí převážně na návsi, vztyčují někdy mládenci menší májky, nejčastěji břízky, před domy svých vyvolených dívek.

Jak přijít o věneček…?

Víte, odkud se vzalo rčení “přijít o věneček”? I to se váže k 1. Máji. Děvčata obešla domy s májíčkem – stromečkem na dřevěném talíři, na který jim sousedé dávali peníze, aby bylo čím zaplatit muzikantům za pronájem sálu a i za občerstvení na večerní taneční oslavě. Té se říkalo Věneček podle zeleného věnce, který daly dívky před hospodou přicházejícím chlapcům. Pak je požádaly, aby věnec zavěsili nad dveře. A když dívky někomu věneček darovaly, tak trochu se už počítalo s tím, že nezůstane jen u tance..

A konečně polibek

Tradice, kterou si můžeme dovolit všichni a všude. A kterou bychom rozhodně měli dodržovat, aby nám láska nejméně rok vydržela. Polibek pod rozkvetlým stromem, nejlépe prý pod rozkvetlou třešní, protože třešně připomínají sladké ženské rty možná nezajistí pevný a bezproblémový vztah, ale určitě je příjemný. Každá žena či dívka, která je stromem políbena, bude celý následující rok oplývat krásou, přitažlivostí a “neuschne”. Původně mělo políbení pod rozkvetlou třešní zajistit nejen ženinu krásu, ale především plodnost pro líbající se dvojici… O to možná ne každý pár stojí, ale pokud ano – pusou pod rozkvetlým stromem rozhodně nic nezkazíte!

A ještě jeden malý tip:

Event: DERMACOL LOVE DAY

Datum: 1. května – První máj

Kde: pražská Grébovka

V kolik: od 10.00

 https://iprima.tv/DLD24_udalost

Pro Kartářky světla Hv

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

 

Komentáře jsou vypnuty.