Každé znamení zvěrokruhu má svoji stinnou stránku. Víte, jaká je ta vaše?

Když lidé studují horoskopy a vlastnosti jednotlivých znamení zvěrokruhu, nejčastěji chtějí najít nějaký pocit osobní identity, vysvětlení, proč se určitým způsobem cítí nebo proč se jim v životě dějí některé věci. Pokud jde o charakteristické vlastnosti, nestačí se dívat jen na ty pozitivní. Stojí za to poznat i ty negativní, stinné stránky. Přestože je mnohdy nechceme znát, mohou být pro nás užitečné, protože je lze využít k růstu. Jen pamatujte na to, že horoskopy bývají velmi obecné a to, že je zde nějaká vlastnost zmíněna, ještě nutně neznamená, že se vás stoprocentně týká. Koneckonců, každý člověk je svým způsobem krásný, včetně svých stinných stránek. A kromě toho, ne každá stinná stránka musí být nutně na škodu.

Beran

Stinné stránky: horkokrevný, žárlivý, soutěživý

Berani jsou pověstní svou ohnivou povahou, žárlivostí a netrpělivostí. Mohou být náladoví nebo impulzivní, když se cítí na dně. Vzhledem k dualitě lidské povahy je pochopitelné, že Beran může být vášnivým vůdcem a také vášnivým bojovníkem. Tyto vlastnosti mohou dobře sloužit, je ale potřeba nenechat jim volný průběh a dokázat je udržet pod kontrolou.

Býk

Stinné stránky: svéhlavý, uzavřený, pomalý

Tvrdohlavý a občas strnulý Býk je přesně takový, jako zvíře, které reprezentuje. Představte si na chvíli býka – silného, neústupného a nehybného, ​dokud to sám nebude chtít změnit. Býk umí být neuvěřitelně spolehlivý, má sílu a vytrvalost, aby dosáhl, čeho chce. Stejně jako všechna zemská znamení je i Býk trochu neohebný a tuhý, takže může uvíznout v tom, co dělá. Určitě mu prospěje, když bude dál ctít vlastnosti, které mu umožňují razit si vlastní cestu, bez ohledu na to, jak je obtížná, ale zároveň hledat způsoby, jak být trochu flexibilnější a nelpět na maličkostech.

Blíženci

Stinné stránky: přelétaví, neklidní, impulzivní

Blíženci jsou reprezentováni nebeskými dvojčaty, dualitou nebo, chcete-li, dvěma stranami téže mince. V jednom okamžiku mohou být kreativní a společenští, v jiném naopak úzkostní, vážní a neklidní. Toto vzdušné znamení je věrné svému živlu, postrádá kořeny, které země přináší, a poletuje od jednoho projektu, jednoho koníčku, jednoho zájmu nebo jednoho partnera k druhému. Blíženci potřebují dobrodružství a změny, ale také inteligenci a lidskost.

Zrozenci v tomto znamení mohou bojovat se závazky a úzkostí, proto je pro ně důležité mít povědomí o tom, kdy a proč se tyto pocity objevují. Ve vztazích je pro ně ideální najít někoho, kdo jim poskytne určitou dávku svobody, nebude žárlit a také bude praktický a bude stát nohama na zemi.

Rak

Stinné stránky: náladový, majetnický, defenzivní

Všechna vodní znamení žijí do jisté míry v jakémsi emocionálním podsvětí. A rak je jedním z nejcitlivějších znamení. Vládne mu Měsíc, který ovlivňuje příliv a odliv. Podle toho si můžete představit emoce Raka – neustále v pohybu. To může být vyčerpávající a vést k tomu, že se Rak nebude cítit úplně nejlépe a stáhne se raději do ústraní. Jako Rak je důležité si uvědomit, co to způsobuje. Když cítíte, že někde něco začíná skřípat, je lepší to začít řešit hned, než se vám to vymkne z rukou.

Lev

Stinné stránky: přehnaně dramatický, egoistický, ovládající

Jako přirozený vůdce má Lev tendenci přebírat otěže a snažit se mít nad vším kontrolu. Tato očekávání mohou ale být doprovázena všemi obvyklými úskalími, která jsou spojena s mocí. Je důležité, aby si Lev včas uvědomil, že se možná snaží řídit život někoho jiného a rozhodovat za něj. Lvi ale umí být i velmi vřelí. Jejich oheň hoří jasně a právě toho mohou využít a zažehnout ohýnek třeba v těch, kteří jsou tišší nebo pasivnější a sami by se nedokázali prosadit.

Panna

Stinné stránky: přehnaně kritická, nervózní, podrážděná

Na detail orientované a často velmi perfekcionistické Panny umí být hodně efektivní. Věrné svému zemskému znamení stojí nohama pevně na zemi, umí tvrdě pracovat, jsou organizované a konzervativní. Pod povrchem umí být ale i vášnivé a velmi lidské.  To znamená, že by si Panny měly hlídat své emocionální zdraví. Všechno to přemýšlení a plánovaní se může snadno zvrhnout do obav a úzkostí. A jejich opatrná povaha může tento problém ještě zhoršit. Vždy myslí na to, co by se mohlo pokazit, a vlastně tím neúspěch samy přivolávají. Když se Panně podaří toto překonat a myslet naopak pozitivně, může být velmi úspěšná a oblíbená.

Váhy

Stinné stránky: nerozhodné, povrchní, závislé

Váhy oceňují harmonii a rovnováhu ve všech oblastech svého života. S touto potřebou harmonie se někdy ale vystavují riziku, že budou až příliš pasivní a raději ostatním ustoupí, aby byl klid. Jejich strach z turbulencí může vést k nerozhodnosti a strachu z konfrontace.

Toto vzdušné znamení umí být skvělým přítelem a posluchačem. Váhy si umí cenit partnera, se kterým mohou sdílet život. Neměly by ale obětovat svou pravdu jen proto, aby udržely ve vztahu klid a mír.

Štír

Stinné stránky: uzavřený, žárlivý, mazaný

Štíři bývají záhadní a nepochopení. Často jsou spojováni s temnotou, krutostí nebo manipulací a kvůli tomu si toto znamení vysloužilo poněkud špatnou pověst.  Pravda je, že Štíři mají talent dosahovat výsledků pomocí jemné manipulace, ale většinou se to děje způsobem, který nikomu neškodí. Souvisí to s jejich strategií, charismatem a intelektem, což nejsou žádné špatné věci. Samozřejmě, že Štír by mohl tuto sílu i zneužít, ale zkusme věřit, že se to neděje. Nebo alespoň ne moc často.

Střelec

Stinné stránky: bezohledný, nezodpovědný, lehkomyslný

Tito věční cestovatelé vyhledávají všechna dobrodružství, která život nabízí. Daří se jim hlavně tam, kde si mohou dělat, co chtějí a kdy chtějí.

Jako ohnivé znamení by si měl Střelec uvědomit svou sílu, která někdy hoří tak jasně, že by mohla ostatní nejen zastínit, ale možná i pěkně ožehnout. Jeho záliba v dobrodružstvích a touha po svobodě může občas ztížit udržování blízkých přátelství, proto je pro něj velmi důležité najít v životě lidi, kteří mu to budou tolerovat nebo budou ochotni cestovat společně s ním.

Kozoroh

Stinné stránky: tvrdohlavý, nemilosrdný, opatrný

Toto zemské znamení zůstává věrné svým kořenům, které jsou hluboko v zemi a někdy jsou dost neohebné. Kozoroh je vážný a pracovitý člověk. Nechybí mu notná dávka inteligence a obvykle zná na všechno správnou odpověď. Toto poznání ale může vést k přesvědčení, že jeho názor je jediný správný. Proto je pro Kozoroha důležité, aby byl také ochoten se mýlit (i když mu při tom bude naskakovat husí kůže) a nechal ostatní, aby se mohli vyjádřit.  Pokud to zvládne, může být úžasným, klidným a úspěšným partnerem a přítelem. Pokud ne, bude muset ve vztazích hodně bojovat.

Vodnář

Stinné stránky: oddělený, dogmatický, roztěkaný

Vodnář je člověk, jehož silné stránky se mohou stejně snadno stát i jeho slabinami. Toto vzdušné znamení je svérázné, temperamentní a svobodomyslné. Touha Vodnářů užívat si svobodu a jít si svým vlastním tempem může často vést k napětí ve vztazích.

Vodnáři jsou ale také jedním z nejkreativnějších znamení zvěrokruhu. Často to bývají skvělí umělci. Někdy bývají dost odtažití a chvíli jim trvá, než roztají, ale jakmile jsou v pohodě, mohou z nich být neuvěřitelní a spolehliví přátelé.

Ryby

Stinné stránky: iracionální, citlivé, prchlivé

Mírné a spolehlivé Ryby bývají skvělými přáteli. Umí být tolerantní, intuitivní a výborní posluchači. Někdy se ale mohou potýkat s tím, že do sebe příliš vstřebávají emoce druhých a zbytečně na sebe přebírají jejich problémy. Ryby jsou velmi citlivé a mohou mít i problém slyšet jakoukoli kritiku, která se jich týká. Pokud se ale nenechají emocemi příliš ovládat a určí si hranice, kam až jsou ochotny zajít, pokud jde o podporu ostatních, mohou vést krásný a emocionálně vyrovnaný život.

 

 

Ak

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

Komentáře jsou vypnuty.