Vylaďte se na živou přírodu a posilte tak svoji intuici

 Mezi základní magické schopnosti patří vidění či cítění do budoucnosti, tedy s vysokou pravděpodobností předpovědět, co v budoucnu přijde. Vycítit věci a události, které běžní lidé nevnímají. Je to druh intuice, která dokáže vnímat velmi nenápadné a slabé energie, které navnímáme zdánlivě nevysvětlitelným způsobem. Jak jsem psal na těchto stránkách už několikrát, intuice se dá posilovat a trénovat. Kromě rituálu posílení třetího oka, který má velmi silné účinky, můžete posilovat svoji intuici a senzitivitu spojením s energií živých rostlin. Může vás to nabít pocitem skvělé pohody, vibrujících energií nebo dokonce pocitem brnění v končetinách. Vaše pozitivní energie z vás pak bude vyzařovat do rostliny a vytvoříte tak blahodárný dynamický cyklus. Takže nejde o pouhé pasivní objímání stromů, ale o vytvoření vzájemného energetického proudu, o energetickou dynamickou výměnu.

Čerpejte z přírody

Přes veškerou denaturalizaci jsme stále součástí přírody a vytvořením vědomého aktivního psychického vztahu s přírodou vaše smysly obživnou a posílí. Takto posílené smysly můžete využívat k léčitelským postupům, věštění či posilovat účinnost svých magických rituálů.

Většina rostlin, květin a stromů vytváří energii, která je pro lidské bytosti blahodárná. Podle starých pramenů jde o „ducha přírody“. Nalaďte svoji mysl, své pocity a prožitky na tuto pozitivní sílu, najděte si nějaké místo v přírodě, které vás osloví nebo vás pohladí po srdci a nechte se oslovit určitým stromem nebo květinkou.

Navažte kontakt – nekraďte

Je velmi vhodné, než začnete vůbec kontaktovat vybranou rostlinu, zeptat se jí, zda s vámi chce a může sdílet svoji energii. Nabídněte jí možnost „energetického rozhovoru“ či „energetické výměny“ a sledujte, jakou náladu vám tato otázka vytvoří. Pokud v sobě ucítíte odstup, neochotu nebo energii, která vám „nechutná“, pokud navnímáte barvu či chuť energie, která je vám byť jen lehce nepříjemná, znamená to, že s vámi rostlinka či strom nechce nebo dokonce nemůže svoji energii sdílet. V takovém případě poděkujte, uzavřete energetickou komunikaci a zkuste požádat jinou rostlinku o sdílení. Je vážnou chybou přijít ke květině či ke stromu a bez ptaní si brát to, co není vaše. V té méně špatné situaci riskujete, že si naberete energii nemocného stromu, v tom horším případě můžete nabrat energie umírající rostliny. Nekraďte – komunikujte na bázi rovnocenného partnerství.

Propojte aury

Posaďte se tak blízko své vybrané rostliny, abyste se pohybovali uvnitř její aury. (Jak vidět auru je jedním z témat, které vyučujeme v našich kurzech.) Jakmile se uvolníte a navodíte si meditativní stav, věnujte se chvíli svému dýchání. Aniž byste ovlivňovali svůj dech, sledujte, jak se vám plíce samy s nádechem zvednou a s výdechem klesnou. Sledujte svůj dech od nosních dírek přes krk a plíce až dolů do břicha. Posléze přejděte na dýchání se světlem. Odkaz na posílení intuice a dýchání se světlem je zde.

Až prožijete ztotožnění se se svým dechem, zaměřte svoji klidnou, spokojenou pozornost do středu svého hrudníku, do svého duchovního srdce (tam, kam ukazuje váš prst, když vytvoříte gesto „já“).

Uvolněte a rozevřete svoji čtvrtou čakru, své srdce dokořán a jen čekejte. Přírodní energie mají jiné frekvence, než jsou energie lidské, proto při prvním pokusu budete pravděpodobně potřebovat nějaký čas na naladění se na vibrace přírody. Opakuji, jen čekejte, buďte pasivní – vaše energie se s energií přírody samy sladí. Jakmile prožijete své propojení s energiemi rostliny, přijměte je a mírně poproste jejího ducha, aby s vámi komunikoval. Jednou z osvědčených metod je zaměřit se zpočátku na svůj čich. Můžete komunikovat s duchem a energií rostliny přes svůj čichový smysl. Uvědomte si, že vás rostlina obklopila. Pokud se nemůžete s rostlinou propojit díky její vůni, zkuste techniku upřeného pohledu. (Techniku upřeného pohledu najdete zde). V takovém případě můžete energie rostliny vidět jako jemné vlnění nebo barvu její aury.

Když máte dobré spojení, můžete ucítit spirituální dech – je to pocit, jako by se o vás otřel závan motýlích křídel. Vstřícně přijímejte všechny vjemy a dobře přijímejte prožitek, že máte kontakt s energií přírody. Toto spojení s květinami nebo se stromy vám dá intuici, která přesahuje běžné poznání.  Pokud jste už prošli zasvěcovacím rituálem otevření třetího oka, potom vám toto propojení s energií rostlin půjde velice rychle a intenzívně.

Ve vyšších stupních poznání se po propojení s energií rostliny zkuste zaměřit na poznání, zda energie rostliny je silná nebo slabá, co vám to dává, nebo naopak které strasti a negace vás po propojení opouští.

A hlavně – to celé byste měli vnímat jako jemnou, téměř dětskou hru s energiemi. Jakmile se budete příliš soustředit, hledat hluboký smysl a příliš se snažit, tak se zabrzdíte. Přestaňte urputně hledat a začněte lehce nacházet. Takové to „Jé – hele, ono tu něco fakt je.“ :-)

Související články:

Posílená intuice a dýchání se světlem

Technika upřeného pohledu

S přáním všeho dobrého váš Mirek Musil

Komentáře jsou vypnuty.