Prázdninové symboly 

Mušle pojí se s vodou a voda, to jsou emoce a ženskost. Někteří takto nazývají intimní části svých milovaných. Mušle je také domov a mateřství a v mnoha kulturách znamená bezpečné útočiště.

 

Pokud si chcete přidat trochu jemnosti a ženskosti, pak se obklopte mušlemi. Můžete se ozdobit náhrdelníkem s mušlemi, náušnicemi, prstýnkem, ale buďte opatrná, vyhněte se těm s ostrými hroty – ohrožují ženskost.

 

 

Písek je symbolem komfortu, času, který utíká mezi prsty. Také symbolizuje peníze, které milují pohyb. Pomůže, když vám výplata doslova proteče mezi prsty. O prázdninách, o dovolené vezměte z pláže trochu zlatého písku do malé lahvičky nebo nádobky a noste s sebou v kabelce. Poněkud zchladí vaše návaly utrácení peněz.

 

Slunce symbolizuje teplo, plodnost, životní sílu, vášeň, mládí a osvícení. V mnoha kulturách je otcem světa, jeho východ a západ znamená zrození, smrt a znovuzrození.

Šperky či motivy slunce noste vždy tehdy, když se cítíte vyčerpaní, skleslí a bez energie. Životodárné slunce ví, jak předat svoji sílu.

 

Oko štěstí

Tento amulet má neobvyklou sílu odvrátit všechny oči, které by vám chtěly ublížit. Chrání před uhranutím. Takovýto amulet si lze vcelku snadno vytvořit vlastnoručně. Najděte si v moři nebo v potůčku hladký oblázek. Takový akorát do ruky. Nechte jej vyschnout na slunci.

Ideálním dnem pro tvorbu tohoto amuletu je každý první pátek v měsíci. Měsíc by měl být někde uprostřed fáze mezi novoluním a úplňkem. Na stůl postavte čtyři svíce. Bílou, modrou, zelenou a černou. Připravte si také stejné olejové barvy, jaké mají svíce. Připravte si čtyři čisté štětce. Uprostřed stolu bude na talířku položený kámen.

Do vykuřovací misky vhoďte na žhavý uhlík vykuřovací směs z levandule, nebo santalového dřeva. Představte si, co po amuletu požadujete. Na kámen si nejdřív vše namalujte tužkou. Poté namalujte na kámen oční bělmo a počkejte až uschne. Potom namalujte černou barvou oční čočku. Opět nechte vyschnout. Nyní nakreslete zelenou čárečky duhovky a po uschnutí domalujte kolem větší modrý kruh. Obkreslete ještě nakonec černou barvou. Tyto čtyři barvy na oku štěstí mají své opodstatnění. Bílá barva je o čistotě a chrání před nepřejícími pohledy. Modrá barva posiluje víru v sebe sama, zelená chrání před nepřejícností a dává sílu postavit se zlu, zatímco černá barva všechno spojuje. Namalované oko nechte vyschnout. Po západu slunce zapalte svíce. Začněte zleva bílou. Chvíli se dívejte do plamenů svící, jestli si nevšimnete nějakých překážek, jako by bylo třeba prskání svící. Nad bílou svící vyslovte „Stvořila jsem oko štěstí, aby mne chránilo ode všech zlých lidských pohledů.“

Nad modrou proneste „Stvořila jsem oko štěstí, abych měla vždy víru v sebe.“

Přejeďte s kamenem nad zelenou svící se slovy „Stvořila jsem tě, oko štěstí, abys mne chránilo před lidskou nepřejícností.“

Podržte kámen nad černou svící se slovy „Všechno to dělám pro dobro všeho a všech lidí. Tak se staň a hned!“

Nakonec zhasněte všechny svíce a začněte opět od bílé. Kámen zabalte do bílé látky a uložte na místo, o kterém víte jenom vy. Nechte jej tam alespoň jeden den. Poté je kámen připravený vás chránit a vy můžete svůj amulet nosit s sebou. Nikomu nedovolte, aby na něj sahal.

 

S láskou Helen Stanku

Komentáře jsou vypnuty.