Poslouchejte svoji intuici – povede vás tou nejlepší cestou

Třetí oko –  šestý smysl.

Hlasu intuice naslouchají nejenom lidé, kteří jsou duchovně založení, ale překvapivě často i také vědci. Naše podvědomí může být někdy chytřejší, než si umíme představit. Intuice pomáhá vyvarovat se nesnázím a přináší úspěch v našem snažení.

Hlas intuice ve spojení se znalostmi přivádí lidi s velkými sny k těm nejfantastičtějším úspěchům. Intuice je úžasným darem a racionální uvažování je zase věrným sluhou. Jsme ve společnosti, která dlouho zapomínala na tento dar a sílu, kterou intuice má. Albert Einstein řekl: „Nedovolte, aby hlas rozumu překřičel váš hlas vnitřní.“ Steve Jobs, zakladatel Applu řekl: „A to nejdůležitější – dovolte si řídit se srdcem a intuicí. Když slyšíte intuici alespoň jednou, ucítíte, že máte na své straně mocného přítele a spřízněného průvodce v jednom.“

Vaše umění přijímat tyto intuitivní informace může být odvislé i od toho, jak se dokážete zakotvit v situaci „tady a teď“. V hlasu myšlenek, které neustále proudí hlavou a kontrolují vše, co se děje okolo, se intuice velmi těžko rozeznává. A hlavně je potřeba intuici oddělit od hlasu vlastního ega.

Jak rozpoznat intuici?

  1. přichází velmi spontánně – někdy jenom jedním slovem nebo symbolem.
  2. raději šeptá, než křičí.
  3. promlouvá a přináší nápady.
  4. když se do něčeho nutíte rozumovými důvody a srdce mlčí, není to intuice.
  5. oproti rozumu intuice nikdy ne zastrašuje.
  6. vnímejte své pocity- něco se vám chce/nechce, třeba koupit, podniknout. Řiďte se tím.

Jak intuici rozvíjet?

Pozorujte okolí. Zkoušejte se vcítit do druhých lidí – jací jsou, co jim probíhá hlavou.

Sledujte symboly. Našli jste čtyřlístek? Proletěla včelka, zapískal sýček? Přečtěte tyto vzkazy a zamyslete se nad nimi.

Věnujte pozornost číslům.

Poslouchejte řeč lidí, kteří kolem vás jen procházejí, možná v nich byl tam vzkaz pro vás?

Vnímejte vůně.

Zjistěte, kdo vás volá.

Zbystřete, když na někoho začnete znenadání myslet – náhle jste si na něj vzpomněli, bez zjevného důvodu. Napadá vás proč? Udělejte si chvilku času, zvedněte telefon, zavolejte.  Asi se nebudete divit, že dotyční mysleli zrovna i na vás. Možná potřebuji vaši pomoc.

Respektujte se

Respektujte myšlenky, které vám přináší pocity pozitivní i negativní. Vraťte se do okamžiku, kdy se vám začaly honit hlavou. Hodně vám to napoví o jejich povaze, a o tom, co s nimi dělat.

Helen Stanku

Komentáře jsou vypnuty.