Osm typů internetových svůdců

Moje kamarádka Berta vyzařuje přirozený šarm, je prototypem krásné ženy a nejenom že hezky vypadá, ale je i velmi fotogenická. Berta je důkazem toho, že, hezké, sebevědomé, dámy bývají často samy. Ne, že by byla nouze o případné známosti. Internetový svět je plný krásných, šťastných, zajímavých můžu, kteří mají ženě jako je Berta, co nabídnout.

 

A tak u letního frappé, podzimního čaje, vánočního punče i silvestrovského přípitku poslouchám některé její příběhy. Podělím se s vámi o ten poslední.  Právě se vrátila z nejnovějšího rande. Její poslední objev vypadal hezky na fotce. Potlačila zděšení, že po dvou dnech dopisování už byla jeho slovy „zlatíčko“. Měl prý doma pejska, byl rozvedený, táta dvou dětí, o kterých moc hezky mluvil a tak se rozhodla věnovat svůj čas schůzce. Byla velmi nedočkavá a se zatajeným dechem čekala, jestli už to bude konečně ten pravý. V esemeskách se zajímal o Bertiny trable, o její děti, kamarádky… Bertiny dny se začaly zbarvovat růžovým filtrem. Vzala si na sebe novou sukni a tajně i sexy prádélko a doufala… Na rozdíl od ostatních schůzek na slepo byl její poslední objev k poznání podle profilové fotky. Pak se ale ukázalo, že mezi nimi žádná chemie nebude. Z úst mu táhlo pro Bertu tak nepříjemně, že hledala způsob, jak se vyhnout tomu, aby na ni mluvil přímo a z otevřeného okna kavárny zalykavě lapala po svěžím podzimním vzduchu. Ten týpek naproti ní ve víru své dokonalosti zubaře už asi neviděl několik let. Měl špinavé nehty, a když chtěl Bertu vzít za ruku, prostě musela ucuknout. Venku romanticky tlelo podzimní listí a uvnitř zcela neromanticky omdlévala Berta i její sen o šťastné budoucnosti se šarmantním protějškem. Cestou domů polykala slzy zklamání.

V duchu hesla- nevyzkoušíš, nepoznáš, takto absolvovala ještě par dalších výstřelů  na slepo, aby zjistila, že se pánové snaží mnohým způsobem udělat dojem. Třeba 10 let  starou fotkou, geniálním papouškem, luxusním vozem, záběry z dovolené, jsou tak trochu ženatí, skoro rozvedení, v komplikovaném vztahu, chystají se ženu někdy možná opustit, staří mládenci, hrající si na ty, co hledají svoji ženu snů, ti co na bývalou nadávají a jedním dechem jí chtějí zpět a v Bertě by chtěli mít utěšitelku.  Pak také duchovní guru, kterým neustále pípal mobil zprávami od osamělých žen. Jeden si vzal k teplákům krokodýlí lakýrky, další se zaseknul v módě bílých ponožek a mokasín, nemluvě o tom, co přišel s knírem a la Satvator Dalí, pod každou nosní dírkou měl ve rtu dva zlaté cvočky, to vše umocněné kalhotami do zvonu. Téma debaty bylo dáno. Po třech hodinách mluvení o šířce rámů na  barokních obrazech a jednom čaji bylo jasno.

Za tu dobu už si ale Berta vytvořila systém a trochu si pány vytřídila. Padaly na ně zajímavé karty a tato kartotéka se rozrůstá)

 

Tajnůstkář –  nikdy známost nepředstaví a nepřizná svým přátelům, či rodině. (Princ mečů, Kulová pětka)

 

Džin – vše je dokonalé, je vámi komplet okouzlen, vy jím postupně také a náhle se po něm slehne facebook i zem. ( Za Pohárovým esem, Mečová trojka)

 

Narcista – vzbudí pozornost, city, baví se, a když ho to přestane bavit, tak na vině budete vždycky vy. (Král mečů)

 

Sysel – bude randit s více ženami, aby, kdyby jeden vztah nevyšel, byl hned v zásobě vztah náhradní. (Princ disků a Král holí)

 

Poeta – svými něžnými veršíčky ukecává vás a dalších sto žen. (Mág, Osmička mečová)

 

Romeo teoretik – náhle vytáhne silnou kartu- přestane se ozývat, vás požádá, abyste jej nyní nekontaktovala, a na nějakou dobu se po něm slehne zem. Chvíli vás takto griluje a pak se z ničeho nic ozve, jako by se nechumelilo. (Karta Ďábel)

 

Vnucoun – dávno jste se s ním rozešla, ale stejně vám vše lajkuje, sdílí, komentuje, jako byste byla pořád jeho partnerka. Tohoto týpka se zkrátka jen tak nezbavíte. (Císař, Osm mečů)

 

Fotomagor – nevynechá žádnou příležitost, umístit své foto na síť. Často vyžehlenou o vrásky, kila i roky. (Karta Kejklíř)

 

 

Nepřipomíná vám to náhodou nějaký aktuální objev?

 

Berta má jasno. Doma má pánský župan, spodky i ponožky- to kdyby jí bylo smutno. Občas si byt provoní mužským parfémem. V jednom má však jasno. Spodky se s ní hádat nebudou. Když chce lásku, zajde si do kina. Nicméně stále pořád doufá, že po světě někde chodí ten pan božský, který vlastně ani nemusí být božský, stačí, když si budou rozumět a vonět navzájem.

 

S láskou Helen Stanku

 

Komentáře jsou vypnuty.