Dagaz

Přitáhnutím této magické runy vnášíte do svého života rozbřesk. Nebo rozbřesk na základě synchronicity popostrčil právě runu Dagaz směrem k vám. Z temnoty se probouzíte do nového dne. Přichází pochopení. Spojí se souvislosti. Vyšla jitřenka. Věřte si a zapomeňte na pochyby, deprese a obavy. To nejlepší je před vámi. Dneškem vstupujete do nové životní etapy.

Mladý krásný bůh léta Baldr byl podle severské mytologie zavražděn bohem úskoku, lži, chaosu a zimy, svým bratrem Lokim. Mrtvý bůh se znovu zrodí příští rok. U nohou se Baldrovi rozevírají květy a přijímají jeho světlo. Motýli, symbolizující osvobozenou duši, víří vzduch okolo Baldra Krásného, který svým archetypiálním příběhem, opakujícím se v mnoha dalších kulturách. Vypráví se moudro o obětovaném a vzkříšeném králi, staré tak, jak staré je lidstvo samo.

Jako karta tohoto dne věští runa Dagaz blížící se dosažení cíle. Je však nutné pečlivě ukončit všechny stanovené úkoly. Přichází vám hojnost a prosperita. Dosáhnete toho, v co doufáte.

V práci jste druhým tak trochu učiteli, snaží se vás napodobovat a dělají to po svém a to jim nese vlastní druh životních zkušenností. Vy jdete stále výš. Když už je těch situací a někdy i ne zcela příjemných dost, vězte, že runa Dagaz nese svítání. Je symbolem naděje. Po mystickém soumraku bohů přichází slunečný den a vítězství. I v právních, či studijních oblastech.

Ve vztazích se býská na šťastnější časy. Končí trápení. Už nebudete sami, či uvízlí v nešťastném svazku.Vztah se znovuvzkřísí, nebo se znovu zamilujete. Sklidíte obdiv a lásku nejbližších. Druzí se za vámi budou otáčet, jako slunečnice za sluncem.

V léčitelství ukazuje duševní poruchy, úzkosti, deprese.

Runu nelze obrátit.

Jako talisman nese runa Dagaz hojnost, osvícení, pomáhá měnit postoje druhých, ukončovat vleklé záležitosti.

Talisman pomáhá ve výdrži a cílevědomosti.

Jako amulet chrání před temnotou, umí vás zneviditelnit pro zlo. Chrání před nemocemi a úrazy. Doma – byť by byla umístěna na jednom místě, dokáže přitahovat runa Dagaz harmonii, porozumění a projevování lásky. Dům bude oázou štěstí pro každého, kdo v něm žije i pro hosty.

Božstva: Baldr, Ódin, Ostara

Totem: motýl, střízlík

Tarotová karta: Umírněnost

Astrologie: ubývající, přibývající Luna

Planety: Mars, Uran, Jupiter

Znamení: Vodnář

Živel: Oheň

Stromy: jeřáb, dub, jedle, kaštan

Rostlina: třezalka tečkovaná

Kámen: fluorit, horský křišťál, diamant

Kov: zlato

Barva: červená, růžová, oranžová, lila, bílá zář

Místa: vyvýšeniny, budovy s vysokými věžemi, kostely, knihovny, muzea

Pro Dobrou kartářku Helen Stanku

 

 

 

Komentáře jsou vypnuty.