Vaše zahrada je vaše zdraví

 Málokdo to ví.

Stále více lidí touží po zahrádce. Jsou to naše útočiště, zdroj dobré nálady, místo, kde odpočíváme i pracujeme, pěstujeme to, co chceme, co nám chutná, co lahodí našemu oku.  A také to, co může pomoct našemu zdraví, nebo nás dokonce úplně uzdravit pokud se rozhodnete, že si založíte i bylinkový záhon. Byliny jsou plné života, sledujete je, jak rostou! Je v tom všem i velký kus magie. Naše duše mají tisíce let zkušeností se soužitím s přírodou. A byliny mají také svou paměť. I věda připouští, že rostliny s námi komunikují, a my cítíme jejich potřeby, poselství, nebo třeba jen jejich žízeň po vodě. Když budete se svými rostlinkami mluvit, budete je chválit a povzbuzovat, porostou jako o život a naopak. Snad nikdy se o rostliny a jejich osud nezajímalo více lidí, než dnes. Zahrádky mají lidé i v truhlících na balkónech, nebo za okny. My toužíme po přírodě a příroda touží po nás. Vždyť celé zimní období lidská duše teskní po síle země, po zeleni, po radosti a klidu, který nám dává. Na zahrádce, nebo při péči o rostlinky člověk může vysypat všechny své starosti a nahromaděné negativní energie a odevzdat je léčivému zemskému živlu. Země je nejsilnější element vaší zahrady. Je lůnem života i místem, kam se pochovává opotřebované, aby se zase zrodil nový život.  Víte, jakou magii vytváří zahrada? Zemský živel patří ke čtyřem elementům a umění práce s ní nese mnohá další poznání.

 

Propojení se Zemí

Při chůzi po zemském povrchu může člověk cítit propojení země a vesmíru a přitom být tím prostředníkem, skrze něhož energie proudí. V tu chvíli vědomé chůze cítí lidé klid, zavládne harmonie a zlo končí ve žhavém zemském jádru, aby se mohlo proměnit na užitečnější energii. Země umí usměrnit sílu blesků. I v pohádkách se vypráví o tom, jak bývají věci prodchnuté zlou sílou uchovávány v zemi. Země má ohromnou čistící a obnovující sílu. Když už nemůžete být v kontaktu se zemí každý den, vezměte si kus půdy do malého plátěného sáčku, který jste, pokud možno, ušili sami, nasypte do něj trochu zeminy a každý den ho pohlaďte. Čerpejte mateřskou sílu Země.

Rostliny a živly

Každá rostlina je reprezentantkou jednoho ze živlů. To, jak plánujeme její výsadbu muže mít vliv na náš pocit pohody v zahradě i na to, jak se tam budou cítit samotné rostliny. Aby byla rostlina spokojená a nebyla jenom pro lidi, měli bychom mít na paměti, že její síla je ze dvou elementů: Jde o chemický a biologický základ, ten se téměř nemění, když roste. Pochopitelně je vše jinak, když bylinu, nebo květinu utrhneme, či vytrhneme. Síla druhá roste stejně s růstem květiny, nebo byliny. Zvětšuje se a získává sílu od matky Země. Její hlavní vlastnost se projeví v době, kdy rostlinu sklízíme. Tehdy je vhodné rostlině poděkovat a myslet na to, ze její moc zůstává s námi..

 Jak na to?

Je potřeba rostlinu ubezpečit, že s moc, kterou disponuje, bude přenesená někam, kde je jí víc potřeba. Jsou lidé, kteří umí rozmlouvat s květinami a mohou jejich energii předávat dál. A tito lidé mají krásnou zahrádku, která má skryté magické vlastnosti. Se svojí zahrádkou mají hluboký kontakt planety, které se starají o vaší zahrádku. Venuše, dává krásu. Saturn, se stará o kořeny, Mars hlídá, aby se ujala semena. Merkur je ve světě popínavých rostlin, kůry a vrchní části listí. Jupiter se stará o veškeré plody, které jsou bez pecek. V případě květů není potřeba mít pochyby, ty má na starosti Venuše. Jí pomáhá Slunce. Vnitřní strana listí je zase skrytým královstvím Luny.

Hodně rolníků a zemědělců stále věří, že je potřebné vyjít na pole před prvním úderem jarní bouřky. Před prvním zasvícením blesku a udeřením hromu. Vědí, že pouze první hrom může přimět Zemi, aby přijala semena. Naši předci věřili, že Perun, vládce hromu a blesku, může oplodnit zemi. Nejdřív se nad ní ale má vznášet bohyně Mokoš, v plodném mlžném oparu. Pak může půda dát nový život, oplodněna Perunovy blesky.

Helen Stanku

Komentáře jsou vypnuty.