Na Silvestra zapomeňte na dietu – magie hojnosti je neúprosná!

Na Silvestra zapomeňte na veškeré diety. A to jako proč? Protože naši předci vypozorovali, že bohatá večeře na Silvestra přináší stejně bohatou úrodu, bohatství a hojnost ve všem, co zasejete v roce příštím.

Chcete předvídat, jak bude vypadat váš nastávající? Potom si obstarejte čerstvé listí z břečťanu a dejte si je na Silvestra pod polštář. O vašem budoucím se vám bude jistě zdát. Když k tomu přidáte zaříkadlo „Listí zelené, bobule cesmíny červené, řekněte mi, koho se stanu ženou (mužem)?“ Výsledek je zaručen. Stačí jen si ráno vzpomenout, o kom že se vám to vlastně zdálo.

 Jedna z velšských tradic říká, že každý den během dvanáctníku, čili v době od Božího hodu do Tří králů, věští, jaký bude měsíc v následujícím roce. To znamená, že 25. prosinec ukazuje, jaký bude leden, 26. prosinec vám řekne, jaký bude únor, 27. prosinec dá věštbu, jaký bude březen a tak dále. Podle lidové moudrosti každý den v tomto posvátném období je předzvěstí měsíce v následujícím roce. Doporučuji si udělat malé poznámky od 25. prosince až do 5. ledna, vše si schovejte, abyste mohli sledovat po celý příští rok, co přijde a na co se připravit.

Pro Dobrou kartářku Helen Stanku

Komentáře jsou vypnuty.