Runová věštba na červenec

Beran – Gebo.

Gebo je pro každého modlitbou k úspěchu. Je pomocí pro všechny poutníky hledající to, co jejich duše postrádá. Gebo je o vyrovnanosti mezi dáváním a příjímáním. Proto bývá spojována s darem. Abyste mohli dosáhnout úspěchu, musíte spolupracovat. Snažte se vyhnout pocitům nenávisti, toho, že se vás někdo neustále snaží doběhnout a přijměte okolí takové, jaké je. To, co se začne dít, může nabrat až magický rozměr.

Gebo jako talisman pomáhá získat jednotu v lásce.

Varování: hlídejte si, abyste neztratili to, co již máte. Buďte obezřetní na finance. Snažte si nepřipouštět závist druhých lidí a sami nejet na této vlně.

 

Býk – Eihwaz

Navenek může působit tvrdě a uzavřeně, je však strážci ohně a radosti, která se drží doma. Bývá spojován s tisem, který je nejvíc zelený v zimě. Svým plamenem dává teplý oheň. Eihwaz symbolizuje jednotu života a smrti a zasvěcení. Může být o těžkostech, které provází vaše kroky na prahu nových počátků. Tyto plány budou mít ve vašem životě dlouho místo. Všechno ale má svůj čas a vy teprve přijdete na to, jak. Eihwaz vám přinese úspěch, který přichází díky vaší vytrvalosti a sebedisciplině. Eyhvaz jako talisman pomáhá před oklamáním a posiluje vůli a vytrvalost.

Varování: Když k některým zkouškám přicházíte příliš brzy, mohou oslabit vaši vůli i sebedisciplínu. Ke svým plánům se pak můžete vrátit o dost později.

 

Blíženci – Isa

Studený, hladký led je plný odlesků slunce. Led si žádá absolutní klid. Dává stálost, umí věci zachovat a stejně tak může mít destruktivní sílu. Isa symbolizuje také silnou vůli, vaši individuálnost a říká, že řešení vašich problémů záleží čistě a pouze jenom na vás. Na tom, jak se k nim postavíte vnitřně. Nespoléhejte na druhé, na přátele, ani své blízké. Najděte si chvíle o samotě a buďte bdělí. Schovejte se sami v sobě.

Varování: Pokud zamrazíte příliš své životní síly, můžete se cítit smutní a opuštění. Jestliže v sobě ale uchováváte málo této síly, postrádáte vůli se koncentrovat a všechno předem odsoudíte jako málo smysluplné. Talisman z runy Isa vás bude chránit před unáhleným jednáním. Jako amulet vás chrání před paralyzujícími vlivy zvnějšku.

 

Rak – Wunjo

Je taková radost, která zná jenom málo starostí, trápení a smutku. Wunjo je o harmonii, radosti, spokojenosti a štěstí. Přináší dobré výsledky ve vztazích i v práci. Nebude příliš podporovat vaši individualitu. Opřete se o kolektiv lidí kolem vás. Bude vás provázet dobrá nálada, odežeňte z hlavy veškeré zdroje vašich starostí a v tomto stavu si dejte do pořádku svoje záležitosti. V souladu s ideály vaší duše můžete navázat dobré společenské kontakty, materiální úspěch a známosti, které mohou přerůst v něco víc.

Varování: Pokud příliš potlačíte svoji individualitu a necháte se pohltit duchem skupiny, budete pouze kamínkem ve hře. Možnost ztráty vaší osobitosti. Opatrně na hádky.

 

Lev – Kenaz

Každému smrtelníkovi je známý oheň. Je jasný a plný záře. Rozráží temnotu jako vždy, když po náročném dni odpočíváte v teple svého domova. Kenaz je také symbolem žáru vášně. Milostného okouzlení a nových možností. V práci i lásce hraje s vytrvalostí. Vždy docílíte svého. Třeba se vám podaří vymanit z podmínek a okolností, které pro vás nejsou přínosné.

Varování: Nevydávejte se zcela ze svých energetických i materiálních zásob. Pokud druhé přeceníte a přijdete na to, může to vést ke smutkům a depresi. Pak lidé i vztahy přicházejí o svou původní atraktivitu.

 

Panna – Jera

Jako talisman pomáhá kontrolovat vlastní energie. Posiluje prožitek z milování, chrání před požárem. Žně jsou nadějí lidí a pokud Bůh chce, země dá své ovoce potřebným a ušlechtilým. Každý sklízí setbu svou.  Jera hovoří o cyklických vlastnostech přírody. Je čas setby a je čas sklizně, kdy můžeme posbírat zralé plody. Symbolizuje harmonii, ale také pohyb. Může se stát, že musíte jít jinou cestou, než kterou jste původně chtěli jít. Někdy obětujete a zakopete vlastní sny a city, ale úrodná půda vám přinese náhradu v podobě zrodu nového klasu. Očekávejte dostatek hojnosti a radosti pod taktovkou vesmíru.

Varování: Někdy už můžete mít plné zuby veškerých tabulek a schémat. Možná byste dokázali svůj čas využít lépe. Můžete se setkat s lidmi, kteří mají velmi ubohou duši, jsou leniví a špatně pracují, ti na vás budou ukazovat prstem a říkat „to ne já, to on“. Vzpomeňte si na přírodní rytmy, vaši pravdu ukáže čas. Dopřejte čas i svému odpočinku.

 

Váhy – Naudiz

Trápení, jako závaží na prsou, zejména pro lidi s duší dítěte. Nicméně i ono může pomoci. Varuje. Stačí postřehnout toto varování zavčas a zařídit se podle toho. Můžete být poslední dobou taženi okolnostmi tak, že stále něco musíte. A věci nemusí vycházet tak, jak jste si představovali. Tlačí vás to do změn. Pokud budete pokračovat dál tímto tempem, připravte se na ztráty a na to, že to lepší nebude. Možná nevíte, jak z toho ven. Řešením je změna, a to je úloha runy Naudiz. Dotlačí vás do změn a ukáže vám, že v něčem se takto dál pokračovat nedá. Zabere to hodně sil, ale pak vám bude jako když si konečně vytáhnete bolavý kamínek z boty a můžete kráčet svobodně a bez bolesti.

 

Varování: Vaše svoboda může být redukovaná vnějšími okolnostmi. Vaše vůle naráží na odpor, je potřeba zaměřit pozornost do svého nitra. Mějte pod kontrolou svůj hněv a negativní impulzy, řiďte se vírou ve světlo a zvítězíte.

 

Štír – Algiz

Uprostřed močálů a houštin má samice losa pelíšek, kde vyvádí své mláďata. Kdo by se tam chtěl prodrat, bude rozedrán trny a krev zkropí mokřady každého, kdo by chtěl losici chytit. Můžete se vydat na nebezpečnou cestu, ale musíte na to být připraveni. Mohou přijít nové situace a životní etapy. Můžete být v útoku, a přitom současně v obraně. Tato runa je příznivá pro všechny, kteří se zabývají věštěním. Budete přicházet na to, jak to ve světě chodí. Jako talisman pomáhá chránit se a navázat kontakt s duchovními bytostmi, jako amulet pomůže uchovat vaše hnízdo, váš byt. V lásce se nebojte zariskovat. Nezadaní mohou potkat životního partnera.

Varování: Chraňte se před nebezpečím, které přichází ze zákrytu.

 

Střelec – Inguz

Hýčkejte si své vize a nenechte je uklouznout ze surfování na vodní hladině, aby je nesemlel vodní proud. Pro vnitřní transformaci potřebujete jistou izolaci. Na venek můžete být klidní, ale aktivita je vně vás. Chce to ale trpělivost. Často člověk musí couvnout, aby se mohl lépe rozeběhnout a přeskočit velkou louži.

V lásce budete svými partnery hýčkáni.

Varování: Někdy se stává, že vlivem okolností můžete nabýt dojmu. že vaše sny končí. Končí pouze první etapa. Ta další začíná.

Talisman pomáhá těhotným ženám. Amulet chrání před ztrátou síly.

 

Kozoroh – Thurisaz

Trn umí ranit, chránit, záleží koho. Někdo se jím chrání a jiný se ho chce dotknout. Ostrý je vždy. Thurisaz je runa děje a pohybu, také runa vitální síly erotiky. Potkáte se s tím, co v sobě ukrýváte. Velké síly jsou na vaší straně, když s nimi umíte zacházet. Pak můžete zvítězit. Podmínkou je ostražitost a nadhled nad veškerými protivenstvími – a že si tento měsíc klacků pod nohami užijete. V lásce zachovejte klid a chladnou hlavu.

Jako talisman pomáhá probudit se. Sice čekat útok, ale přitom být dobře připravený, pomáhá ubránit se a zvítězit. Pomáhá v milostných svazcích a nebýt zbabělci.

Varování: Vyhněte se impulzivnímu jednání, bylo by vám na škodu. Spíše jen sledujte, co se děje kolem, ale i ve vás.  Někdy největší nepřítel může přicházet ne zvenčí, ale z vašeho nitra.

 

Vodnář – Tiwaz

Jako talisman pomáhá srovnat si svůj vnitřní pořádek a úspěšně vyřešit právní problémy. Tiwaz střeží víru v pravdu a spravedlnost. Je hvězdou zářící nad mlhami z močálů, nikdy nezhasne. Někdy musíte obětovat kousek ze sebe a dát jistou návnadu, abyste mohli ulovit kořist. Když něco chcete, musíte tomu něco obětovat – peníze, čas, pozornost… Za všechno se platí. Pokud chcete duchovní rozvoj, čeká vás cesta cvičení, odříkání a pochybností, ale také cesta radostí a štěstí. Před vámi se mohou objevit tři cesty, ta nejtěžší je ta, která vede k vašemu cíli. Vyberte si sami, kudy chcete jít. Věc má pro vás takovou cenu, kolik jste za ni ochotni zaplatit.  To platí v partnerství, duchovních postojích i v práci.

Varování: Snažte se vyhnout zbrklému jednání a investice energií do věcí, které nemají větší význam.

 

Ryby – Laguz

Pokud se vrháte do rozbouřených mořských vln s malou loďkou, nečekejte, že moře bude milosrdné. Voda vládne. Reprezentuje hluboko skrývané plodivé a tvůrčí síly přírody, příliv a odliv emocí a myšlenek, voda je zdroj životní síly, umí očistit. To voda vytváří zákruty řečiště vaší životní cesty. Tiše dál mele břehy. Voda bývá spojována s intuicí. Možná vás čeká tvrdá zkouška, přináší mnoho změn. Budete se muset řídit nikoli rozumem, ale hlasem srdce. Intuice vás povede.

V lásce je zapotřebí zásobovat vztah společnými zážitky, jako živou vodou. Vyhněte se falešným iluzím, ale hlídejte si to, co je.

Varování: Je zbytečné mít strach ze změn, z cestování, z neznáma, z hluboko ukrytého světa vlastního já. Nemějte strach sami ze sebe a z možností, které máte. Naopak objevujte. Poznání vaší síly a možností a toho, co opravdu chcete a co ne je tím nejbezpečnějším přístavem.

Helen Stanku

PS: Pokud chcete vědět víc, zavolejte některé z našich kartářek. Jsou diskrétní a vždy po ruce, právě tak, jako váš telefon.

Foto: Shutterstock

 

Komentáře jsou vypnuty.