Sny, které varují II

Sny, na které se vyplatí dát si pozor

Skrze některé sny promlouvá varovným tónem hlas našeho podvědomí. Více než čtvrt století většina lidí během svého života prosní. Spánek a snění je nezbytné pro náš organizmus. Pomáhá uspořádat spoustu nabytých informací během dne. Uklidňuje , čistí, regeneruje. Sny promítají naše zážitky, a pocity s nimi spojené, nabyté během dne. Na které sny si dát pozor?

Sen o utíkání

Ženám se zdá noční můra, že utíkají před něčím nedefinovatelným častěji, než se to zdává mužům. Takovýto sen znamená, že jednáte proti sobě, proti svému přesvědčení. Takové chování je mnohem častější u žen, než u mužů. Ženy v mnoha případech souhlasí s něčím, co je ve skutečnosti v rozporu s jejich potřebami, zásadami či s jejich zájmem. Mají dojem, že musí být za všech okolností milé, zdvořilé, sympatické. Pokud by je okolí hodnotilo nepříjemně, berou to jako svůj nedostatek. Je to přirozené. Často si to lidé ani neuvědomují. Takto se znova vžíváme do role hodných holčiček. Je to hodně dobře vidět ve vztazích žen vůči mužům. Mohou odmítnout, aniž by se cítily provinile. Odmítající ženy mívají velmi často pocit viny. Na vědomé úrovni to možná nevnímají, ale podvědomí se oklamat nedá. Když člověk nejedná ve shodě se sebou samým, je přirozené, že dřív nebo později se cítí frustrovaný a nešťastný.

Sen o útěku před neznámým poukazuje na to, že by bylo vhodné pozastavit se nad vlastními rozhodnutími a volbami. Je možné, že nejste při výběru rozhodnutí v souladu samy se sebou. Můžeme odmítnout? A můžeme odmítnout nahlas? Záleží nám více na našem štěstí, nebo se potřebujeme zalíbit druhým? Měli bychom najít odvahu řešit tento rozpor. Nebojte se případné konfrontace a neutíkejte před druhými.

Sen o zpomalování a nestíhání

Někdy sníme o významných setkáních, která by se mohla uskutečnit. Snažíme se tam dostat včas, ale něco nás neustále více a více zpomaluje. Nestíháme, něco nám svazuje nohy, nemůžeme se pohnout rychleji vpřed. Čas utíká jako blázen a my stále častěji kontrolujeme hodiny. Nic nestihneme. Pak se probouzíme zpocení a vyděšení.

Tyto sny se zdávají lidem, jejichž cíle a plány jsou nereálné. Oni sami si to ani nemusí uvědomovat, takovýto sen je volání jejich podvědomí, které o této nereálnosti ví. Potřebujeme příliš mnoho, naše cíle a plány jsou příliš vysoké. Pokud máte takové sny, pak zkuste zvážit své cíle a plány, zkuste si je rozfázovat na jednotlivé úseky, které jsou pro vás lépe dosažitelné. Nedoporučuji vám tady, abyste se podceňovali, ale zvažte, zda byste neměli vytvořit realističtější plány a cíle. Pokud máte takovéto sny, pak vám vaše podvědomí jasně říká, že jste byť nevědomě frustrovaní z nedosažitelných cílů. Je to utajený pocit viny, že nejste dostatečně dobří. Takovéto postoje jsou obrovskou překážkou vašeho duchovního i materiálního rozvoje.

Sen o uvěznění.

Ve snu být uvězněn, speciálně ve stísněném prostoru, bývá paralyzující. Klaustrofobický šok způsobuje skutečný strach a pocit napětí. Lidé, které děsí takováto noční mura, obvykle v každodenním životě nevnímají a ani se nepozastavují nad svými možnými pocity fyzické svázanosti. Tímto snem říká lidské podvědomí, že nelze hýbat s přijatými plány, protože nějaká část naší osobnosti je zablokovaná. Vnitřní bloky vyčnívají z minulosti, lidé je nevnímají, ale ony jim nedovolí pohnout se z místa. Vyplatí se věnovat větší pozornost sobě, své minulosti a strachům, které jsme nasbírali na své cestě životem. Jednoduše řečeno, takové sny nás upozorňují na to, že nás nějaké strachy vězní na jednom místě a znemožňují nám pohyb dopředu. Problém je v tom, že my sami tyto blokády z minulosti nevidíme, proto nám podvědomí ve snech ukazuje, že jsem uvězněni ve svých postojích, obavách či neprojevených nesouhlasech. Takovýto sen nejčastěji přichází, když v nás nové situace probouzejí staré vzorce reakcí. Píchla mě na louce včela, pak se bojím jít na každou louku, protože by tam mohla být nebezpečná včela. V minulém zaměstnání mě za oprávněnou kritiku šéf vyhodil, proto je v každém dalším zaměstnání nebezpečné říkat vlastní názor a je bezpečné být podlézavý. Tato vězení s ukováváme my sami. Ta nás omezují v nových situacích, kde už nemusí být potřeba. Když vás pronásleduje noční můra s uvězněním, pak je dobré se na chvíli zastavit a zblízka se podívat sami na sebe a na své reakce. Důsledným rozborem sebe a své minulosti se jistě dostaneme ke zdroji problému.

 

Štěstí při použití snů na cestě za vašimi cíli vám s láskou přeje Helen Stanku.

 

 

 

Komentáře jsou vypnuty.