Existuje nějaká kletba věčných singles?

Nejčastější otázky kartářkám jsou na vztahy. Lidé se často trápí, protože nechtějí být sami a pak se zase trápí i proto, že mají natolik rádi svoje soukromí a svůj vlastní prostor, že jim tam ten druhý vlastně vadí. To dělá stále populárnější vztahy toho typu, kdy jsou každý zvlášť a spolu tráví svůj volný čas. Navenek to působí tak, že vlastně ani nikoho nemají a pak se s někým seznámí a někdy se mu zapomenou zmínit, že jsou tak trochu zadaní. Někdy je to ohromné dobrodružsví, ale ne vždy to má hezké konce.

Důvodů proč jsou lidé sami je mnoho, ale stejně sní často o lásce jako z kina, ale doma si přitulí tak leda kocoura. Kromě toho, že zkoušeli různé vztahy a nějaké i prožili, jsou pořád sami. K nikomu se nehodí a jsou jako z jiné skládačky. Je samota způsobena tím, že skuteční Muži jsou druh na pokraji vymření? Nebo je to snad tím, že upřímně milující ženy již neexistují?

Přitom to jsou pouze další stereotypy, které pouze ztěžují vstup do vztahu. Příčiny, které blokují tvorbu šťastného a dlouhodobého vztahu, obvykle máte sami v sobě. Možná je pouze nevidíte, nechcete si to přiznat a někdy je připisujete těm druhým.

Příčin, proč člověk nemůže najít vhodného partnera, může být hodně – využívání zneužívání, zranění, odkopnutí, špatné vzorce z domova, kdy hledáme v partnerovi otce nebo matku, nedostatek znalosti o tom, jak má vypadat zdravý partnerský vztah. To vše vede k těm samým a stále opakovaným chybám. Často je potřeba více hledat, co změnit u sebe, aby se zlomila kletba singles. Jaké bývají nejčastější důvody, které brání lidem najít partnera?

Často se stává, že máte negativní myšlenky vůči sobě. Změnila jste svůj šatník a sluší vám to. I když jste v novém oblečení omládla, stejně se necítíte dostatečně krásná a atraktivní? Myslíte si, že nejste dostatečně zajímavá či zábavná na to, aby se do vás někdo zamiloval, natož chtěl být vaším partnerem? To nezlepší ani to nejlepší oblečení.

Přitom když se rozhlédnete kolem sebe, můžete vidět, že ve vztazích nejsou pouze ti nejkrásnější lidé. Muži nemilují pouze modelky, brunetky či blondýny. A ženy se také nezamilovávají jen do urostlých svalnatých mužů.

Důležitá je osobnost, způsob pohledu na život a na samotné bytí. Pokud jste v něčích očích dokonalá, nebude vidět nikoho jiného.

Někdy je tam strach, že vás někdo nechce, nebo že se mu omrzíte. Když někoho poznáte, jde vám především o to, aby se do vás dotyčný zamiloval, a nepřemýšlíte o tom, zda se k vám takový člověk vůbec hodí? Ačkoliv to děláte podvědomě a snažíte se takovému člověku zalíbit, přestáváte být přirození a přestáváte pozorovat. A právě takovéto jednání může dotyčného odradit. Ztratí motivaci a uteče od vás.

Poznáte-li někoho nového, je nejdůležitější popřemýšlet o tom, co si o nově poznaném člověku myslíte, a jestli s ním chcete být. Pokud je to ten správný, bude vás chtít i ve chvíli, kdy pozná, jaký jste skutečně člověk, jak se běžně chováte nebo jak vypadáte bez make-upu. Abyste měli jistotu, že je takový člověk pro vás ideální, musíte být v jeho přítomnosti sami sebou.

Nebojte se, že se někomu omrzíte. Podívejte se na své přátele a příbuzné – znáte se již dlouho, a přesto spolu rádi trávíte spoustu času. Ačkoliv nevymýšlíte stále nové aktivity, stejně se spolu nenudíte. To stejné bude ve vztahu, musíte pouze hledět na to, aby v něm byl kromě lásky a chtíče také přístav plný podpory a společná touha se rozvíjet. Vztah, který se opírá o vzájemnou motivaci, se nikdy neomrzí ani jednomu z partnerů. Myslíte si o sobě, že jste nudní? A proč si to myslíte? Pracujte na sobě, abyste se stali někým, koho máte za fascinujícího člověka.

Vybíráte si špatné lidi i vztahy? Je možné, že vztahy, pro které se rozhodnete, mají rozblikané již od začátku všechny červené kontrolky a vy je nevidíte.

Může tam být problém s hazardem, alkoholem, náhodným, či nátlakovým sexem. Může se také stát, že partner ještě neodešel z bývalého vztahu, stále cítí bolest ze ztráty bývalého partnera kvůli rozvodu či rozchodu. Říká vám, že pořád myslí na bývalku a že nehledá nic vážného, případně se chová podle schématu, že ne vždy reaguje na telefony a ne vždy odpovídá na SMS

Možná si myslíte, že by přece neudržoval kontakt a nespal s vámi, kdyby to nebylo vážné. Ale tak to nefunguje. Někdy se stává, že lidé mají i známosti, které pro ně nejsou důležité natolik, aby z nich utvořili opravdový vztah. Oni si zatím v takovém vztahu realizují nějaké jiné skryté potřeby, třeba zvyšování vlastní sebehodnoty, ukojení pocitu samoty, fyzickou blízkost. Vnímejte, jestli novému partnerovi na vás opravdu záleží, a zda to, co dělá, je v souladu s tím, co říká.

Zaryl se vám věčný hon za láskou pod kůži? Je rozdíl mezi tím, chtít být ve vztahu a honitbou za potenciálním partnerem. Honíte se za vztahy, abyste dokázali sobě, známým, rodině či svým ex, že i přes to, co si oni myslí, jste fantastičtí, atraktivní a žádaní? Toto nastavení odrazuje kandidáty na partnery a způsobuje, že děláte špatné volby. Potřebujete kohokoliv a hlavně rychle.

Druhý člověk pak pro vás ztrácí hodnotu, stává se nástrojem pro váš cíl, protože vy chcete vztah za každou cenu. Vy ale přeci chcete něco výjimečného a napořád. Chcete se vyhnout chybám.

Otevřete se tedy více lásce, namísto toho, abyste se za ní honili. Vyjděte ze soukolí lovkyň a hledaček a otevřete se novým zkušenostem v poznávání lidí. A nejen těch, se kterými jdete na rande. Když se honíte za láskou, nedopřáváte si jiné prožitky a interakce mimo randění. Různé neobyčejné okolnosti a setkávání a také poznávání na přátelské bázi je ten nejpřirozenější a navíc romantický způsob začátku vztahu. Pouze tímto způsobem máte šanci na nevynucený start známosti. Takový, který může být hodnotný, s časem na rozhodnutí, jestli se k sobě hodíte a dotyčný je ten, koho hledáte jako životního partnera.

Dvojitá zásada přitahování Feng-šuej radí, jak se vyladit na život ve dvou. Abyste podle této zásady skončili s životem single, je potřeba dávat doma různé věci v páru. Například mít dva noční stolky ložnici, kupovat dva zákusky a ne jeden, mít doma kromě dámského i pánský sprchový gel nebo o jeden zubní kartáček navíc. A také si představovat, že s někým jíte snídani a povídáte si, když se chystáte jít spát. Roztočte kolem sebe i ve své hlavě auru šťastného života v páru s někým, s kým si vzájemně dáváte péči a lásku.

 

Pro Dobrou kartářku Vs

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, tak jako váš telefon.  Rády vám odpoví.

 

 

Komentáře jsou vypnuty.