Co o vás napoví roční období, ve kterém jste se narodili?

Osobnost a charakter člověka ovlivňuje mnoho faktorů a zdá se, že k určitým vlastnostem může přispět i roční období, ve kterém jste se narodili.

 

Nejen astrologie tvrdí, že roční období, ve kterém se narodíme, může ovlivnit naši osobnost. Každý člověk je samozřejmě jedinečný díky genetickým faktorům, životním zkušenostem, sociálnímu a kulturnímu prostředí. Zdá se ale, že k určitým vlastnostem může přispět i to, zda jste se narodili na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě.

 

Jaro

Lidé narození na jaře jsou často vnímáni jako nositelé nového začátku. Jarní energie jim dodává optimismus, vitalitu a obrovskou touhu po životě. Jsou přirozeně zvědaví, otevření novým zážitkům a mají tendenci být velmi adaptabilní. V astrologii jsou jarní měsíce spojeny se znameními Berana, Býka a Blíženců, což lidem narozeným v tomto období dává různorodé kvality, od odvahy a rozhodnosti Berana, přes praktičnost a smysl pro krásu Býka, až po intelektuální živost a komunikativnost Blíženců.

 

Léto

Léto přináší s sebou teplou a vášnivou energii, která se odráží i v osobnostech lidí narozených v tomto období. Jsou známí svou srdečností, emocionální hloubkou, loajalitou, dobrou náladou a také nezávislostí. Nejraději řeší problémy sami a nechybí jim notná dávka vynalézavosti. Často mívají bujnou fantazii a profese spojené s uměním jim padnou jako ulité. Léto je spojeno se znameními Raka, Lva a Panny. Raci jsou velmi intuitivní a pečující, Lvi se vyznačují svou silnou vůlí, hrdostí a potřebou být v centru pozornosti, zatímco Panny jsou analytické, metodické a mají smysl pro detail.

 

Podzim

Podzimní období se vyznačuje transformací a přípravou na zimu. Lidé narození na podzim mají sklony k introspekci, hloubce a mají smysl pro spravedlnost. Před důležitým rozhodnutím si vždy dobře zanalyzují situaci. Jejich okolí je většinou vnímá jako vyrovnané a stabilní osobnosti s otevřenou myslí, jejichž rady mohou být velmi užitečné. Podzimní znamení zahrnují Váhy, Štíra a Střelce, která přinášejí smysl pro harmonii a vyváženost Vah, intenzitu, vášeň a tajemství Štíra a optimismus, touhu po dobrodružství a filozofii Střelce.

 

Zima

Zimní období symbolizuje odpočinek, regeneraci a reflexi. Pokud jste se tedy narodili v prosinci, lednu nebo únoru, nejspíš nejste moc rádi středem pozornosti. Lidé narození v zimě jsou často vnímáni jako rezervovanější, zato jsou odhodlaní a mají silnou vůli. Snaží se se všemi dobře vycházet, a jakmile někoho pustí do svého života, většinou tam zůstane už napořád. Zima je spojena se znameními Kozoroha, Vodnáře a Ryb. Kozorozi jsou ambiciózní, disciplinovaní a velmi pracovití, Vodnáři jsou nezávislí, inovativní a mají rádi svobodu, zatímco Ryby jsou empatické, intuitivní a s velmi bohatým vnitřním životem.

 

Komentáře jsou vypnuty.