Síla Měsíce, postavení hvězd, účinky na naše konání aneb vznik Lunárního kalendáře

vesmir-znameniJiž wholesale jerseys China po cheap jerseys China miliony cheap jerseys let Green krouží Hacked Měsíc ?Luchar kolem naší Země a již naši dávní předkové poznávali souvislosti mezi určitým jevem, dobou a postavením Měsíce, Slunce, hvězd.

Věděli, že účinek a úspěch každodenních i méně častých činností podléhá rytmům v přírodě. Vypozorovali například, kdy je síla léčivých prostředků účinná, léčivé byliny nasbírané v určitou dobu jsou účinnější než jindy, ale také kdy je vhodná doba na kácení stromů, stříhání vlasů, praní, vaření nebo ve který den vyseté polní plodiny porostou rychleji a budou odolnější.

Dá se tedy říci, že doba je důležitý faktor pro účinky a následky určitého konání. Nezáleží pouze na schopnostech odborníků a metodách, ale rozhoduje i doba tohoto konání. A i když uděláme vše správně, ale v nesprávnou dobu, můžeme celý záměr zhatit.

Podíváme-li se také na stavby starých Egypťanů, Řeků, Římanů, Indů, Babylóňanů, zjistíme, jaká podávají svědectví o tom, jak důležité bylo pro ně pozorování souhvězdí a přesný výpočet jejich drah.

Souvislosti mezi ročním obdobím, postavením hvězd, podpůrnými či tlumícími vlivy na určitou činnost byly impulzem pro vznik kalendáře, který tyto impulzy rok co rok zahrnoval. Pokud Měsíc prochází měsíčně vždy dva až tři dny kolem stejných hvězd, pak byly zahrnuty do určité skupiny souhvězdí.

Naši předkové rozlišovali tedy dvanáct různých impulzů síly, které se opakovaly v rytmu Slunce a Měsíce. Vypozorovali tak dvanáct souhvězdí, kterými Slunce prochází během jednoho roku a Měsíc během jednoho měsíce. Tato souhvězdí pojmenovali Beran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář, Ryby.

Vznikl tak Lunární kalendář.

Podívejte se, co právě dnes v našem těle ovlivňuje Měsíc a ve kterém se nachází souhvězdí/znamení.

Sledujte náš Lunární kalendář.

Komentáře jsou vypnuty.