Afirmace a meditace pro váš pozitivní život

afirmaceJestliže si necháte vyložit karty, setkáte se např. u karet andělských s různými afirmacemi, tedy kladnými tvrzeními, které byste měli přijmout a pracovat s nimi ve svém životě. Pomohou Vám totiž vytvořit základ pro všechny pozitivní změny, jichž chcete dosáhnout. Se svojí afirmací byste se měli plně ztotožnit.

Říkejte si několikrát denně v přítomném čase například: Jsem zdravý, spokojený sám se sebou. Afirmaci byste měli opakovat tak dlouho, dokud přestanete vnímat její obsah a budete si uvědomovat jen její zvuk. Toto tvrzení se brzy promítne i do reality, jelikož se zakóduje do našeho podvědomí. Kladná tvrzení mají pozitivní dopad na zdraví psychické i fyzické. Je čistě na Vás, jakou afirmaci zvolíte, důležité je jen to, aby Vám přinášela dobrý pocit.

Meditace je cestou k vlastnímu Já, jejím prostřednictvím můžeme splynout s celým vesmírem. Dovede nás k harmonii a všeobjímající lásce. Náš organismus se nabije novou energií, zklidní se mysl a zároveň také duše, znovu nalezneme rovnováhu. Díky příjemným představám při meditaci se v našem těle začnou uvolňovat endorfiny a jiné látky, které přispívají k pocitu štěstí. Svým pozitivním myšlením můžeme ovlivnit nejen naše psychické, ale i fyzické zdraví.

Meditačních cvičení existuje nepřeberné množství, a pokud byste se touto problematikou chtěli hlouběji zabývat, je dobré přečíst si některou z publikací na dané téma. V současné hektické době je umění meditovat velmi cennou pomůckou na cestě k harmonickému životu. Pro inspiraci zde tedy uvádíme příklady takových meditačních technik, které využijete zejména ve stresových situacích.

   Pohled z ptačí perspektivy

Na okamžik se zastavte a uvědomte si, kde se nacházíte. Podívejte se pořádně na své okolí, snažte se soustředit na to, co se děje kolem Vás. Postupně si představujte, co asi dělají lidé ve vzdálenějších koutech země. Tento obraz nakonec zvětšete tak, že místo, kde se momentálně nacházíte, uvidíte jako bod na celé zeměkouli. Uvědomte si, jak nepatrnou část celku tvoříte. Pokud vás něco trápí, tak si při pohledu shora na planetu Zemi utvoříte zcela jiný náhled.

Najednou své problémy spatříte v novém kontextu. Pokud budete tuto techniku meditace trénovat, zakrátko budete k vytvoření nadhledu potřebovat jen několik málo vteřin.

Meditace v dopravních situacích

Jistě jste se již někdy ocitli v situaci, kdy víte, že nestíháte být na daném místě včas. Pokud zrovna neřídíte auto, můžete provádět následující meditaci. Pokuste se uvolnit a soustředit na svůj dech. Několikrát zhluboka nadechněte a vydechněte. Uvědomte si, že tuto situaci už nemůžete nijak ovlivnit a stres je v tomto případě naprosto zbytečný.

Představte si, že s každým výdechem z Vašeho těla odplouvají všechny starosti a Vy jste vnitřně klidnější.

 

Komentáře jsou vypnuty.