Víte, který den v týdnu je nejproduktivnější? Astrologie má odpověď

Každému ze sedmi dní v týdnu vládne jedna z planet a díky tomu mají i odlišnou energii. V některých dnech je tak lepší raději nevylézat z postele nebo se alespoň věnovat rutinní práci, jiné přejí romantice a pak jsou dny, kdy se vám může dařit vše, na co sáhnete.  A tím nejlepším je podle astrologie čtvrtek.

Zatímco ve slovanských jazycích nebo i v čínštině je název čtvrtku odvozen od slova čtvrtý, v angličtině má čtvrtek název Thursday, tedy den Thora, severského vládce hromu.  Ve většině románských jazyků je tento den pojmenován po římském bohu Jupiterovi, který byl římskou obdobou Thora.

I podle astrologie čtvrtku vládne Jupiter, planeta štěstí. V astrologii je to jedna z nejmocnějších planet, která je spojována s prosperitou, blahobytem a expanzí. Poskytuje hojnost, příležitosti a štěstí. Pravděpodobně se vám bude dařit vše, na co sáhnete. Je to trochu, jako kdybyste každý čtvrtek vstali z postele pravou nohou. V tento den je tedy ideální čas začít nové projekty, dělat důležitá rozhodnutí a plnit si třeba i své sny.

Jupiter – planeta růstu a hojnosti

Čtvrtek má trochu klidnější energii než hektická středa, i tak je ale plný energie důležité pro pokrok a osobní růst. Ve čtvrtek býváme také šťastnější než v jiné dny v týdnu. A není to jen tím, že máme před sebou vidinu víkendu. Díky Jupiterově energii máme pozitivnější myšlenky, vidíme svou budoucnost v lepších barvách a víc nás to motivuje k produktivní práci.

Proto je čtvrtek skvělý den i pro studium nebo řešení právních nebo finančních záležitostí. Pokud chcete do svého života přitáhnout víc hojnosti, je čtvrtek tím nejlepším dnem

Co dělat ve čtvrtek?

Astrologie nabízí seznam doporučených aktivit, které je dobré dělat právě ve čtvrtek:

Vyjadřujte vděčnost za všechno, co už máte. Čím víc se zaměříte na věci, za které jste vděční, tím víc důvodů k radosti budete mít.

Vytvořte si nástěnku vizí.  Na velký list papíru nebo dřevěnou nástěnku si připněte lístečky s pozitivními zprávami a inspirativní obrázky představující život, který chcete žít.

Čtvrtek je nejlepší den na to, abyste si dali do pořádku finance, rozhodli se pro nějakou investici, podepsali smlouvu v bance nebo začali pracovat na tom, aby se vaše finanční situace zlepšila

Čtvrtek je také ideálním dnem pro provádění různých rituálů,  zejména těch, které se týkají peněz a hojnosti. Můžete zkusit například rituál, který používali již staří Číňané. Budete potřebovat dva talířky, malou misku syrové rýže, šest kuliček černého pepře, dvě skleničky s víčkem, například malé zavařovačky a dvě zelené svíčky (zelená symbolizuje barvu peněz). Do každé skleničky nasypte trochu rýže, přidejte tři kuličky pepře, skleničku zavřete víčkem a postavte na talířek. Vedle ní postavte na talířek svíčku a zapalte ji. Jeden talířek se skleničkou a hořící svíčkou postavte v kuchyni, druhý v jídelně nebo obývacím pokoji, a svíčky nechte dohořet (průběžně je kontrolujte). Staří Číňané věřili, že by se díky tomuto rituálu měl obsah vaší peněženky již brzy naplnit.

Vzhledem k tomu, že čtvrtek je nejproduktivnějším dnem v týdnu, je také vhodný pro učení se něčemu novému. V tento den byste totiž měli mít mnohem víc trpělivosti i motivace než v jiné dny.

Pro Kartářky světla Ak

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy pohotově po ruce tak, jako váš telefon a rády vám odpoví.

 

 

 

 

Komentáře jsou vypnuty.