Osud není náhoda

Před nedávnem se mi stala zvláštní věc. Vystoupila jsem z auta a šla zaplatit parkovné do automatu. Najednou mě oslovila jedna paní a ptala se na nějakou adresu. Odpověděla jsem jí, že to tu neznám. Vzala mě za ruku a dívala se mi do očí. Začala ze sebe chrlit věci, při kterých mi šel mráz po zádech. Znala doslova celou moji minulost. Chvilku jsem  nechápala, co se děje, než mi došlo, že je to cikánská vědma. Začala mi říkat to, co už mi bylo před pár lety řečeno. Například, že jsem nějakou ženou prokletá, že mi moc lidí ublížilo a další věci.

Byla jsem v šoku, protože totéž jsem se dozvěděla před lety od paní Helen Stanku. Pomohla mi očistit mě od nánosů zla, které mi poslali lidé, obzvláště pak jedna žena, která mě proklela. Pamatuji si, jak bylo pro paní Helen náročné sejmout ze mě prokletí. A taky se mi ulevilo. Konečně se mi přestala lepit smůla na paty a vrátil klid. V životě jsem si prošla velmi slzavým údolím, ale přikládala jsem to osudu, který mi byl určen. O nějakém prokletí jsem neměla nejmenší potuchy. Nebyla jsem si vědoma, že bych někomu ublížila natolik, aby mě musel proklít.

Cikánská vědma, kterou jsem nyní potkala dále hovořila o vztahu s mými dětmi. Ve všem měla pravdu. Byla velice příjemná a zároveň zvláštní. Mluvila tichým podmanivým hlasem, kterému se nedalo odporovat. Začala jsem se třást a chtělo se mi brečet. Věděla jsem, že ji nesmím odmítnout. Její energie a uhrančivý pohled dokázaly divy. Nechala jsem ji tedy, aby mi sdělila vše. Řekla, že tomu, kdo mě proklel, se to vrátí zpátky. Namítla jsem, že nechci, aby někdo trpěl tak, jako jsem trpěla já. To ji poněkud zarazilo a udiveně kroutila hlavou. Potom mi vytrhla pár vlasů a řekla, abych je do tří dnů spálila a přála si tři přání. Nezbylo mi nic jiného, než souhlasně pokývnout. Nakonec se mě vědma zeptala, co si v životě přeji nejvíc. Odpověděla jsem, že klid v duši. „ Paní, budete ho mít“, odvětila cikánka.  Když skončila, chtěla pochopitelně peníze – všechno, co u sebe mám. Vysvětlila jsem jí a doslova prosila, že si musím nechat nějaké peníze na cestu domů. Nakonec svolila. Byl to obrovský energetický tlak. Vím, jakou moc má magický rituál, který tyto ženy dokonale ovládají. Ještě jednou jsem ji požádala, aby za mě nikoho neproklínala. Nepřeji si, aby za mě někdo trpěl. Já sama jsem odpustila všem, co mi ublížili. Nevěřícně kroutila hlavou, ale nakonec souhlasila. „Paní, mě jste nepotkala náhodou, mě vám osud postavil do cesty“.

Rozloučila jsem se a cestou jsem se stavila v kostele, abych zapálila svíčku a za všechno poděkovala.

Ta žena byla příjemná, čistá a slušná, ale věděla jsem, že kdybych ji odporovala, stálo by mě to v životě mnohem víc, než těch pár korun, které jsem jí dala. Odcházela jsem s dobrým pocitem, jakoby ze mě všechno spadlo.

Tyto ženy mají skutečně zvláštní schopnosti. Není radno si zahrávat s někým, kdo dokonale ovládá magické rituály. Vědmy, kterým bylo do vínku dáno tyto schopnosti ovládat, předávají svoje zkušenosti z generace na generaci. Jediné, čeho se ony samy bojí, je Bůh. To je ta nejvyšší moc nad všemi.

Vždy jsem si myslela, že pokud by se mi podobná situace stala, budu si umět poradit a odolám. Ale nešlo to. Ačkoliv jsem dost výřečná, tohle bylo mimo mé síly. Nikdy před tím se mi něco takového nestalo.

Člověk si nesmí myslet, že se mu to nemůže stát. Jakmile si tuhle myšlenku vpustíte do hlavy, tak vyšší moc vám ukáže, kdo je tady pánem. Můžeme tomu říkat jakkoli, ale rozhodně tu něco je, co má nad námi moc nejvyšší.

Není radno podceňovat schopnosti lidí, kteří byli předurčeni vynikat ve svém oboru, aniž by k tomu měli jakékoliv vzdělání. Ale naopak docenit, že jsou k tomu posláni z vyšších pater.

 

My, obyčejní smrtelníci, kteří žijeme mezi nebem a zemí, bychom chtěli vědět totiž všechno a Bůh moc dobře ví, proč to všechno vědět nemáme.

 

Ať se Vám všem dobře daří. Žijte v poklidu a usmívejte se na své okolí. Nic to nestojí a každého to potěší.

Kartářka Anička

Komentáře jsou vypnuty.