Posílení magie III.

aneb proč mi to kruci nefunguje a sousedka čaruje tak, že do práce lítá na koštěti?

Také děláte jeden rituál za druhým a výsledek sem-tam občas a ještě k tomu neslaný-nemastný? Dodržujete přesné postupy, vyvoláváte, vzýváte, rituálujete o sto šest a kde nic, tu nula, natož potom kýžených sto šest?

Může to být způsobeno dvěma hlavními faktory:

  1. příliš se soustředíte
  2. vůbec se nesoustředíte

Při provádění vědomé magie jde  o zlatou střední cestu. Přílišné soustředění vyvolává tlak, který je v magii dokonale dysfunkční. Jakmile příliš chcete, dáváte do rituálu tlak, své osobní pocity, zuřivou vůli či nevůli, pak jemné předivo magického rituálu můžete zpřetrhat humpoláckou energií. Slon v porcelánu může mít jediný výsledek: hromadu nepoužitelných střepů. Jakékoliv násilí, nátlak a nucené soustředění vaši magii zastavuje a činí nefunkční.

Opakem nepřiměřeného tlaku je bezmyšlenkovitě provedený rituál. Bez myšlenek můžete dělat rutinní činnost. Magie je ovšem tvůrčí práce. Bezmyšlenkovost ji zabíjí stejně spolehlivě jako přílišný tlak. Bez pocitů, bez správného soustředění nezapnete pomyslný spínač, který vaše přání převede do energií, jež vytvoří to, co je vaším záměrem. Podobný problém řeší kniha Tajemství, která popisuje jak si správně přát, abychom z „vesmírných regálů“ mohli dostat cokoliv. I magické rituály je zapotřebí provádět s patřičným uvědoměním.

Jedním z vynikajících způsobů, jak natrénovat uvědomění svého těla i mysli, je klidné procházení svého těla zklidněnou myslí.

Vědomé prožívání je startovním krokem pro posílení rituálů v magii. Zkuste několik dní cvičit uvědomělou relaxaci, kterou si můžete z našich stránek pustit nebo stáhnout, a pak vytvořte rituál, kdy budete vědomě prožívat každý pohyb, každou myšlenku, každý pocit. Síla a následně výsledek takto provedeného rituálu bude mnohem mohutnější, než když provádíte rituál rutinně nebo bezmyšlenkovitě. Je to stejné jako s modlitbou. Prosba vyslaná z vroucího srdce má jinou sílu, než bezmyšlenkovitě a nebo naopak vztekle a zuřivě odříkaná slova. Vědomě prožitý magický rituál vám může dát obrovské výsledky. Vágní zapálení svíčky a rutinně odbreptané zaklínadlo vám opravdu moc nepomůže. Zapojte celou svoji bytost. Mějte radost z toho, co děláte, prožívejte VĚDOMĚ každý pohyb, každé slovo, každé gesto s lehkostí, radostným soustředěním a pohodou.

 Chcete fígl?

Ne vždy si můžete pustit cvičení, které zde v další části našeho seriálku nabídneme. Existuje jednoduchý fígl, který patří do tak zvaných neviditelných technik. Ať děláte jakoukoliv práci, kde se můžete aspoň částečně a bez nebezpečí zaměřit do sebe, zkuste sledovat, jak prožíváte tak samozřejmou činnost, jako je udržování rovnováhy. Umýváte nádobí? Jedete tramvají? Jdete pěšky? Co dělá rovnováha vašeho těla, když se natáhnete pro další nádobí? A jak to na vaši mysl působí, když přenášíte váhu při chůzi z jedné nohy na druhou? Které svaly musíte zapojit, abyste pohnuli rukou? Co cítí při chůzi břicho? A jak ten pohyb prožíváte? Co dělají pocity v ruce, když s ní švihnete a cítíte, jak vás vítr pohladil? Všechny tyto pocity v nás jsou, jen si je v našem životě NEUVĚDOMUJEME. Neuvědomělá magie má průměrné výsledky. Uvědomění dává magii (a nejen jí) obrovskou sílu. Vědomé prožívání se dá trénovat téměř všude a nikdo nic na vás nevidí. Heč. Provádějte magii uvědoměle, jezte uvědoměle, milujte a prožívejte uvědoměle – dostanete se do jiných dimenzí.

 

S přáním všeho dobrého Mirek Musil

Komentáře jsou vypnuty.