Která dieta je nejvhodnější pro vaše astrologické znamení?

Zjistěte, jaké jsou oblíbené chutě lidí všech znamení, co si můžete dopřát a čemu byste se měli raději vyhnout a zachovat si tak štíhlou linii a zdravé tělo.

Proč jedni milují čokoládu a pro jiné sladké jídlo nemusí vůbec existovat? Proč někdo pečlivě sleduje složení potravin na talíři a druhý se ani nepozastaví nad tím, co narychlo zhltne? Odpověď můžeme vyčíst v planetách.

Zemský živel

Býk

Býk miluje dobré jídlo. Proto nikoho nepřekvapí, že mívá občas problémy s proměnou lahodné hmoty na energii a má tudíž sklon k tloustnutí. Tady není jiná rada, než změnit jídelníček. Člověk zrozený v Býku by se  měl vyhnout hlavně tučným jídlům a omáčkám. Fastfoody by měl obloukem obejít a sebou nosit více zeleniny a  vlákniny. Místo sladkých sycených nápojů pít více ovocné čaje, nebo minerální vody.

Panna

Většina Panen mívá problémy s trávením a proto ví dokonale, jak je důležitý výběr správně upravených pokrmů. Zelenina se připravuje na páře, rýže se vaří divoká a pečivo jí celozrnné. Pannám prospívají plody moře, snesou kvalitní sýry a obilné směsi. Zrozenci ve znamení Panny by se měli vyhnout experimentům s radikálními dietami.

Kozoroh

Jí, aby žil a zřídkakdy je tomu naopak. Dokáže zhltnout svačinu, aniž by zaznamenal, co to vlastně cpe do pusy a pak se z něj mávnutím kouzelného proutku stane labužník, který umí při svíčkách a příjemné hudbě vychutnat symfonii chutí z každého sousta s absolutní rozkoší. Znamení Kozoroha může mít problémy s vyšším krevním tlakem a v pozdějším věku také s revmatizmem. Měl by vynechat sůl a nahradit ji koprem, kmínem, nebo kurkumou, zázvorem, či kajenským pepřem. Tyto přísady zahřejí a povzbudí organismus k trávení. Většina Kozorohů má totiž ve starším věku sklony ke zpomalenému metabolismu.  Doporučují se také produkty bohaté na vápník, žlutý sýr, tvaroh, jogurty, bílé maso a ryby. Nejlepší zeleninou pro zrozence ve znamení Kozoroha je řepa, celer a paprika.

Živel Ohně

Lev

V jídle spatřuje příjemno a proto téměř nikdy neodmítne pohoštění. Jak muži, tak ženy ve znamení Lva mívají rádi pojídání i mezi hlavními  jídly a proto mohou mít sklon k tloustnutí a později k nemocem spojeným s kardiovaskulárním systémem. Místo toho by Lvi měli omezit tuky a maso a zcela se vyhnout sladkému. Dobrý vliv na ně bude mít strava, kde hrají prim melouny, mrkev, řepa, celer avokádo a kiwi. Měli by také konečně přijít na chuť celozrnnému pečivu a kaším.

Střelec

Střelci mají sklon přehánět i v jídle a proto jim s přibývajícím věkem většinou přibývají také i kila. Bez milosti by měli vyškrtnout ze svého jídelníčku alkohol, živočišný tuk a sladkosti. Skvělý vliv na zdraví Střelců bude mít vitamín C, třeba v grapefruitech, nebo v černém rybízu. Bude dobré, pokud se vyhnou moučným pokrmům a pečivu.

Beran

Zrozenec v Beranu už si ani nestěžuje na problémy spojené s trávením. I pro tyto zrozence je dobré pohlídat si svoji dietu. Mívají rádi klasickou kuchyň. Ta však bývá dost monotónní a proto by do ní měli zařadit více salátů a zeleniny. Nejlepší ovoce pro Berany je meloun, ananas, papaya a granátová jablka.

Živel Vody

Rak

Rak má sklon přibírat a tak se u něj mohou projevit problémy spojené se srdcem a tlakem. O svoji životosprávu a zdravé stravovaní by měl dbát po celý život. A protože je vášnivým příznivcem vaření a všeho, co s kuchtěním souvisí, nemusel by mít až takový problém s přípravou lehce stravitelných pokrmů. Jeho zdraví prospěje dýně, nízkotučné a rybí maso.

Štír

Zrozenci ve Štíru mají ve zvyku jíst rychle a ve spěchu, bez nějaké pravidelnosti. K tomu všemu mají docela citlivý žaludek. V jejich jídelníčku bývá dost masa, konzerv, kávy, čokolády a alkoholu. Měli by se více skamarádit se zeleninou a každý den sníst alespoň jedno jablíčko. Prospějí i brusinky a alespoň dva litry vody denně. A měli by se naučit jíst v pravidelnou dobu bez výmluv, že teď to nejde, ještě nemám hlad a tak dále.

Ryby

Ryby jsou rozmarné a mají rozličné kulinářské vrtochy. Neprospívá jim ostré koření, naopak prospěje skořice a v jejich jídelníčku by se měly nacházet banány, broskve a hroznové víno. Maso spíše bílé, ochucené rozmarýnem a pečivo tmavé.

Živel Vzduchu

Vodnář

Zrozenci ve Vodnáři mají rádi tučná masa a prázdné kalorie ze sladkých jídel. Jedí malé porce, zato však často; i to však je jisté plus. Měli by však vnést do svého denního menu více pestrosti. Mělo by se opírat o zeleninu, ovoce, cereální kaše a mléčné produkty.

Blíženci

Zrozenci v Blížencích jsou obvykle v jednom kole a na velké vybíraní v jídle nemají kdy. To však není důvod, aby se odbývali v nezdravých fastfoodech. V jejich jídelníčku mohu být  lehce stravitelná jídla, třeba z čínské kuchyně. Na překážku jistě nebudou ani ořechy.

Váhy

Váhy jedí rychle a cokoliv. Umí si udržet štíhlou postavu, protože žijí v jednom fofru. To však neznamená, že žijí zdravě. Měly by se vyhnout ostrým jídlům, kávě a alkoholu. Dieta pro Váhy je ideální pokud je postavená na zelené zelenině a bílkovinách.

Pro všechna znamení:

Pít tehdy, když mám žízeň, je POZDĚ. Obecně platí, že člověk by měl pít přibližně po dvou hodinách a za celý den by měl vypít vody podle jednoduchého vzorce: Váha těla : 10 x 0,4. Takže pokud někdo váží 70 kg, měl by vypít v průběhu dne 70 : 10 x 0,4 = 2,8 litru vody (ne kávy, ne alkoholu, ne minerálek). To je minimum. Díky komerci si neuvědomujeme, že minerální vody jsou především v lázních a používají se k léčebným účelům. Takže zdravý člověk by je měl konzumovat velice obezřetně. Také si nedáváme k jídlu jako zákusek antibiotika, či jiné léky. Ale oběd s gustem zapíjíme minerální vodou a ještě jsme přesvědčeni, co dobrého pro své zdraví děláme.

Jíst, až mám hlad je POZDĚ. Skvěle se osvědčilo dodržování tříhodinového intervalu mezi jednotlivými jídly. Pokud přisunete do žaludku potravu do tří hodin od předcházejícího jídla, pak nedostanete „vlčí“ hlad a bude vám stačit k pocitu nasycení mnohem méně jídla. Zkuste dopoledne jíst ovoce, odpoledne zeleninu. A pokud chcete zhubnout přirozenou cestou, bez trápení a radikálních změn, naučte se jíst naposled v 17 hodin středoevropského času (18 letního času). Jíst na noc znamená likvidovat si dlouhé roky své zdraví a zkracovat si život.

 

 

Hel

Komentáře jsou vypnuty.