Začněte žít naplno. Stačí k tomu skončit s určitým typem chování

Snad každá žena má vizi nějakých kritérií pro svého budoucího partnera. Pak však potká drsnějšího chlapce a ten jí zcela zamotá hlavu. Ti hodní a klidní ji začnou nudit již na prvním rande, ačkoliv později se z nich většinou stanou životní partneři. Ale aby okusila chuť pravé divokoé lásky, musí se nejprve zamilovat do rebela bez příčiny.

Vybírají si muži podle stejného klíče? Samozřejmě. Ztratí hlavu pro bláznivou potvoru, ale nakonec skončí s milou a pohodovou dívkou. Pokud však jsou dívky příliš ústupné a zdvořilé, vzbudí v mužích spíše opačnou reakci. Buďte si více jistá sama sebou a stůjte si za svým. Najděte způsob, jak co nejrychleji rozloučit s tou vždy laskavou a nejistou holkou, za kterou jste se okolí doposud jevila.

Těchto pět věcí byste neměla dělat.

  1. Hned se vším souhlasit

Dívka bývá tak okouzlená, že již po prvním setkání si vysní společný život do všech podrobností, ačkoliv se vlastně s novým partnerem téměř neznají. Její chování mu však jasně ukazuje, že je připravená na společný život. A co se stane doopravdy? Právě jejich začínající vztah skončil. Muž už o ni nemá zájem. Dokonce i kdyby o tom nemluvila, on jednoduše vycítí její odhodlání a připravenost na něco, do čeho on neinvestoval nic ze sebe, tedy cit a čas. Jeho podvědomí ví, že ještě neudělal nic pro to, aby takto reagovala. Ona je připravená dát mu vše a on se cítí nejistě a možná zvažuje útěk.

  1. Obětovat mu své plány

Naplánovala si program na večer s kamarádkou, nebo nějakou práci a on nečekaně zavolá, že se mu podařilo udělat si čas a nabídne společnou večeři. A jak zareaguje ona? Udělá z jeho nabídky prioritu. Ačkoliv představa romantického rande může vypadat skvěle, zrušení programu s přáteli, nebo rezignace na dřívější plány mu dává signál, že si dívka necení blízkých lidí a ani nedrží slovo. Krom toho být k dispozici na každé zavolání snižuje její atraktivitu.

Co dělat? Sdělit upřímně své plány. Neodstrkovat ho, poděkovat za nabídku s tím, že zní báječně, ale má již ten čas naplánovaný se známými a zeptat se, kdy se mohou vidět příště. Ukáže mu své zásady a že jí nemůže mít pouze pro sebe, protože má svůj život i zájmy.

  1. Dělat vše, aby vás miloval

Při nízkém pocitu vlastní hodnoty stále potřebuje, aby ji všichni milovali. Dělá vše, co má rád, dává najevo pouze takové názory, se kterými on souhlasí a ukazuje se pouze z té stránky osobnosti, která se mu líbí. Dělá to, aniž by věděla, jestli ho vůbec zajímá, protože hodná holka se soustřeďuje na uspokojení druhých a ignoraci sebe.

Tak to ne. Važte si své osobnosti. Zapomeňte na to přizpůsobovat se komukoliv, tudy cesta nevede. Připomeňte si, kým jste, jaké poklady skrývá vaše osobnost a především, že ne všichni vás musí milovat. Pokud vás někdo nemá rád, nehodíte se k sobě. Pokud jste se nezamilovala vy, ušetříte si spoustu času a frustrace. Tím, že si dovolíte možnost volby, budujete pocit síly a jistoty. Když síla, kterou dáte najevo zajiskří, bude k vám přitahován. Muž miluje dobývání a vy mu ho tímto umožníte.

  1. Přistoupí na sex dříve, než by ve skutečnosti sama chtěla

Hodná holka chce každého uspokojit, a přitom ignoruje to, co chce sama. Chce hlavně získat jeho náklonnost, takže v dané situaci dělá to, co chce on. Bylo by dobré poslouchat sama sebe a dělat pouze to, co se vám chce.

Pamatujte si, že muž s vámi nebude chtít být o to víc jenom proto, že souhlasíte se sexem. Žena většinou potřebuje hlubší duchovní spojení, emocionální i mentální, a ne rychlou šipku do postele. Rozlučte se s pravidlem hodné holky a myslete hlavně na sebe. Udržte si jisté hranice a trvejte na tom, aby ostatní respektovali věci, které jsou pro vás hodnotné. Jedině tak budou k vám mít úctu a budou cítit hlubší propojení. To je základ dlouhodobého vztahu.

  1. Dávat mu druhou šanci, aniž by si ji zasloužil

Žena je tak hodná a odpouštějící, že je její povinností dát mu druhou šanci. Pokud to neudělá, ztratí část svého já. Omyl, rychle se s touto představou rozlučte!

Pokud udělal něco, co neměl, měl by si zasloužit odpuštění. Je rozdíl mezi odpuštěním a mezi souhlasem k druhé šanci. Skrz odpuštění uvolňujete negativní emoce a díky tomu je vám lehčeji. To ale není to samé s přijetím viníka nazpátek. Sledujte, co říká, jak se chová a teprve pokud splní vaše očekávání, můžete se rozhodnout dát mu druhou šanci.

Pro Dobrou kartářku Helen Stanku

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Komentáře jsou vypnuty.