Po rozchodu zůstaneme přáteli: Co tím můžete získat nebo naopak ztratit?

Rozešli jste se, ale on by rád zůstal kamarád. A vy v sobě nemáte jasno a nevíte, jestli ho vůbec chcete ještě někdy vidět. Kdybyste ho teď měla potkat na chodníku, přejdete na druhou stranu. Tady asi bude obtížné udržovat kamarádský vztah, nicméně ne vždy musí být rozchod tak náročný a citelně svízelný. A pak možná o kamarádství také budete uvažovat. Otázka je, co tím můžete získat a kolik můžete ztratit.

Bude dobré si uvědomit, jak moc ve vás kontakt s bývalým partnerem vyvolává smutek a vzpomínky. A jestli se neztrácíte v minulosti, místo abyste žila přítomností.  A kdybyste snad chtěla navázat nový vztah, tím, že udržujete stále kontakt se svým ex, může se stát, že na vztah s někým dalším nebudete připravená. Možná ani nebudete cítit potřebu nový vztah navázat.

Hlídejte si, abyste nežila minulostí

Možná jste vědomě hodně zapomněla, ale tělo si vždy fyzickou zkušenost bude pamatovat. Chemie mezi partnery jen tak nevyhasne a stačí hodně málo – dotyk ruky či hluboký pohled – a jste tam, kde jste byla.

Rozešli jste se plní emocí, a ačkoliv si myslíte, že svého ex nenávidíte a chcete být nad věcí a tvrdá, je vždy trochu nebezpečné zkoušet být po rozchodu přáteli.

Pokud v sobě celou dobu držíte negativní emoce, byť dobře ukrývané, bylo by dobré nedělat nic proti sobě a nelámat to přes koleno. Nenuťte se do ničeho, pokud máte problém toho druhého třeba jen pozdravit a vyvolává to ve vás vnitřní odpor. Neřešte následky, ale snažte se být ve shodě sama se sebou. Pokud jste s expartnerem ukončila kontakt, případný návrat  nebo přátelský vztah by byl ztížený. Možná už dokonce máte nového partnera a je stále ve hvězdách, jestli vám to spolu bude klapat. Nechcete zůstat sama, a tak můžete mít pocit, že pořád je lepší mít svého ex jako kamaráda, než nemít kamaráda žádného.

Přátelství není náhrada za partnerský vztah

 

Přátelství po ukončení partnerského vztahu je velmi těžké jak pro muže, tak pro ženy. A pokud nemáte nového partnera, pak můžete litovat, že jste se rozešli, a toužit po tom, abyste to znovu dali dohromady. Má-li váš ex partner už novou partnerku, zkuste se vcítit do její situace. Jak by bylo vám, kdyby se váš současný partner kamarádil s bývalkou? Co kdyby mu stále volala a vyplakávala se mu na rameni. Asi každému je jasné, že pokud mu na nové partnerce skutečně záleží, bude se snažit omezit kontakt s dřívější ženou.

Přátelství je jedna věc a něco úplně jiného je jen udržování kontaktu. Přátelství je hluboký a upřímný cit a rodí se zřídka. Jste si jistá, že se budete cítit dobře, když vám váš bývalý bude povídat o dalších ženách v jeho životě a svěřovat se, jak je šťastný současném vztahu? Může to být dost bolestivé, proto si po rozchodu na všechno nechte čas. Nejdřív musí opadnout stres a vrátit se klid. Čas hojí rány a až ve vás rozchod nebude vzbuzovat tolik emocí, teprve potom můžete dát šanci přátelství se svým ex partnerem.

Pro web Dobrá kartářka.cz

Hel

Foto: Shutterstock

PS: Chcete vědět víc? Zavolejte některé z našich kartářek. Jsou vždy po ruce, stejně tak, jako váš telefon. Rády vám odpoví.

Komentáře jsou vypnuty.