Omluva není výmluva

Omlouvám se všem, pro koho jsem nyní nebyla kontaktní. Musím dát za pravdu jedné své moudré tetě, která říkala, že je pro ni lepší rození dětí, než trhání zubu. Ona měla za sebou tři a já ,, jen” čtyři porody. Ale v časových intervalech. Ale ty zuby šly naráz.

Plánované zubní ošetření si vybírá svou daň a díky bohu za sedativa. V zubařském křesle jsem přemítala o strastech našich babiček, které si toto musely podstoupit naživo. I my, jako děti jsme u školního zubaře při pravidelných prohlídkách neznali pojem umrtvovací injekce. Veškeré vrtání bylo naživo. Z toho už jsme naštěstí vyrostli.

Snažila jsem se v duchu přenést na svoji oblíbenou zátoku schovanou v rákosí s výhledem na maják na Baltu. A místo zvuku vrtačky a pachu pálené zubní skloviny jsem vzpomínala na zvuky moře, rákosí a racků… Podpořila jsem si to mantrami, ať se dílko podaří a vše dobre dopadne. V mimořádných situacích je magie účinnější. Směs analgetik se sedativy v sérii injekcí mi tedy sedla mimořádně kvalitně a ještě dnes, dva dny po, se mi motá hlava. Ale – mám to za sebou!

Včera mi bylo docela i blivno a tak jsem to šla rozchodit na Malostranský jarmark. Nějaký fešný mladý prodejce mě tam vábil na vínko a domácí sýry. Říkám, ze to není dobrý nápad- nechápal. Podival se, jak jsem bledá a myslel si, ze snad držím hladovkou. Trochu se mi ještě navalovalo a tak jsem se mu zmínila o zubaři. Ten ho prý čeká také a už to dlouho odkládá a raději trpí, ale už má termín a neví, jak to přežije.

Vzpomela jsem si na radu jednoho svého strýce, který nevylezl z maskáčů ani tehdy, když měli rodinou oslavu. Zkratka manévry musely být i na svatbě jeho dcery. Jeho tehdejší osvědčený duševní koučink spočíval v tom, že si pustil všechny možné krváky na video, tehdy ještě s takovým tím namluvených dabingem, kde si Rambo strhaval ty pijavice po tryznení zlých nepřátel a vylepšil to nějakou tou bitvou o Stalingrad a najednou mu pak případalo vcelku fajn, to, ze jeho čeká pouze banální trhání stolicek. Prodejce se vcitil do utrpení Ramba a přešla ho bolest i chuť i na to jeho vlastní víno a sýry. Já se odvravorala do kopce na Nerudovku. Prochazka pomohla, tak budu dnes pomalu napravovat resty…

S láskou Helen Stanku

Komentáře jsou vypnuty.