Rozhovor s Petrou Černockou

Petra CernockaVěříte kartám?

A víte, že docela ano. Tedy spíš na to, že když máte nějaké dannosti, třeba povahové, tak vás to dovede do situací, kterým se nevyhnete a budete je muset jednou řešit. A karty to často předpoví.

Vyhledala jste někdy kartářku, aby vám řekla, co vás čeká?

Když sem tyto trendy po revoluci dorazily, tak jsem jich pár ze zvědavosti zkusila. Moc se netrefovaly. I když minulost jim docela šla.

Splnilo se vám to, co vám vyvěštila?

Jedna byla docela šikovná. V minulosti mi našla něco, na čem jsme se nemohly shodnout. Nakonec jsem si uvědomila, že má pravdu a já špatnou paměť. Taky mi řekla, že vyhraju soud, ale odškodné bude malé. A stalo se tak. Částka, kterou mi přiklepli, pokryla přesně honorář právníka.

Jaké máte zkušenosti s věštbami?

Nebylo v nich nic, co by mě výjimečně zaujalo, takže jsem to záhy zapomněla. Je ale pravda, že jsem nepřišla s nějakým konkrétním problémem, který bych chtěla rozlousknout. To bych si pamatovala, jak to nakonec dopadlo.

Chtěla byste znát svoji budoucnost?

Nepotřebuji to vědět. Stejně budu žít, jak uznám za nejlepší.

Dokázala byste se vyrovnat s negativní předpovědí?

Nejspíš ano, protože kdyby byla hodně negativní, tak bych si řekla, že to určitě musí být pravda, když mi to kartářka řekla. Některé věci by se ale neměly z mnoha důvodů říkat.

Myslíte si, že by kartářky měli lidem říkat úplně vše, i když to není zrovna pozitivní?

To záleží na tom, kdo co unese. Takže hrozí, že to může člověka pak trvale traumatizovat. Já těm dámám rovnou navrhla, ať mi dají odpověď jen na to, na co se budu ptát.

Kdy by podle vás měl člověk vyhledat kartářku?

Tak třeba, když chce něco koupit, nebo když chce začít podnikat. To je každá rada drahá. Třeba ta od kartářky bude právě ta, se kterou se stejně podvědomě ztotožňujete.

Navštěvujete kartářky často?

Už jsem na tuto možnost skoro zapomněla. Nebo spíš nemám nějaký palčivý problém, se kterým bych si nevěděla rady. Ale určitě bych se výkladu nebránila.

Přemýšlela jste někdy v minulosti, že byste i vy vykládala karty?

Ano. Koupila jsem si tarotové karty a jeden čas jsem se tomu věnovala. Docela mě to bavilo si je vykládat, ale výsledky byly hodně obecné. Tak samozřejmě jsem to neuměla a nikdo by ani mým výkladům nerozuměl.

Jaká je vaše pozitivní zkušenost s kartářkami?

V životě jsem navštívila asi jen čtyři kartářky. Pozitivní je, že mi nevzaly přesvědčení, že jsou opravdu lidé s určitým darem a vidí do budoucnosti.

Jaká je vaše negativní zkušenost s kartářkami?

Ta negativní zkušenost není přímo osobní. Mám pár kamarádek, které chodily často za kartářkami kvůli svým komplikovaným vztahům. Nakonec to nějak dopadlo i bez kartářek, a problémy se vyřešily.

Jaký bude podle vás rok 2015?

Bude plný vojenských konfliktů a deziluzí z politiků a špatného počasí. Já ale věřím na lidskou kreativitu, která se ve spojení s láskou a soucitem zatím vždy dostala z krizí, které přirozeně občas přicházejí.

Komentáře jsou vypnuty.