Je vaše láska živelná? Který živel se k vám hodí a kterému se vyhnout?

Ovládá vás láska ohnivá, větrná, zemní či vodní? Jak se k sobě hodíte? Čtyři živly vládnou znamením zvěrokruhu a nejvýraznějším rysům jejich povah, mimo jiné i způsobům, jak milujeme. Zjistěte, jak jste na tom vy a které živly se k vám hodí.

Živel ohně – znamení Beran, Střelec, Lev

Ohnivá láska je stavěná na úplné fascinaci a celkovém okouzlení. Stačí jedna jiskra, aby zažehla celý svět. Takovým impulzem může být hluboký pohled do očí, stisk ruky či vtipný komentář. Oheň planoucí v temnotě přitahuje poutníky, stejné je to s ohněm a ohnivou láskou. Přitahuje blesk nebo žár, který vychází z druhé osoby.

Ideálním partnerem pro vás je člověk energický, s touhou k životu a prahnoucí po dobrodružství. Někdo, kdo rychle přemýšlí a ještě rychleji vše realizuje. Vždycky bde respektovat vaši potřebu nezávislosti.

Živel vody – znamení Rak, Štír, Ryby

Vodní láska spočívá v postupném propojení a splynutí. Stejně jako se pojí kapky vody a nakonec vytvoří řeky. Láska tohoto živlu je zasvěcením tomu druhému. Dočasně potlačuje vlastní já. Po splynutí duší s partnerem, vznikne něco nového. Když zmizelo vlastní já, kdo tu tedy vládne? Tady se názory vodních znamení různí.

Podle štíra je to vášeň. Odvěká tradice, tedy to co máme v genech a známe z rodinného odkazu, řekl by rak. Podle ryb je to neznámý duch, který skrz nás promlouvá.

Ideální partner pro vás je člověk vnímavý, citlivý, jemný a pozorný. To je u vody velmi důležité, protože je citlivá a bojí se zranění. Ale také vás umí čas od času postavit nohama na zem. Vášeň je samozřejmost, neboť voda pod ledem proudí tryskem.

Živel vzduchu – znamení Blíženci, Váhy, Vodnáři

Větrná láska je především výměna. Já ti přináším ze svého světa něco nového a zajímavého a ty přinášíš jiné pro mne přínosné věci. Ty mě něco učíš a já učím tebe. Když jsme spolu, každý z nás se stane v něčem bohatší, než když jsme každý sám.

Vzduch je zdrojem neustálých překvapení. Přináší do vztahu inspiraci, svěžest. Překvapuje, a hledá inovace. Rád experimentuje. Přináší do života intimní fantazie a svěží aktivitu.

Ideální partner pro vás je někdo, kdo miluje změny, baví ho život. Někdo, kdo se neumí nudit a jen tak ho něco neunaví. Budete-li přistupovat ke vztahu trpělivě a s citem, podaří se vám udržet si tento svěží vzduch dlouho a možná navždy.

Živel země – znamení Býk, Panna, Kozoroh

Zemní láska spočívá na společném plánování. Společně zapracujeme a vybudujeme zázemí, řekne býk. Nebudeme dělat chyby, budeme pečliví a opatrní, náš svazek tak

bude optimální, potvrdí Panna. Společně budeme pracovat, starat se, společně budeme dbát o budoucnost – takový je ideál Kozoroha.

Ideálním partnerem pro vás je člověk, který bude dbát o váš pocit bezpečí, o vaše touhy a potřeby. Obdaruje vás tím, že vám často vyzná lásku.

Jak se k sobě navzájem živly hodí?

Vzduch a Oheň, to je ideální spojení

Živel ohně a vzduchu, stejně jako v přírodě jsou spolu v souladu. Oba elementy milují pohyb, zábavu a společnost. Energie a odvaha ohnivých znamení skvěle zásobuje zvědavost, nápady a zvídavou povahu živlu vzduchu. Společně tvoří radostný a energický pár.

Země a Voda, také ideální spojení

Živel země si díky své trpělivosti umí poradit s proměnlivou náladou živlů vody, která mu zase umí vytvořit komfortní a bezpečné zázemí a také zajistit silnou emocionální podporu. Stabilitu a nezávislost země skvěle doplňuje citlivá a intuitivní voda, díky tomu se doplňují a tvoří harmonický vztah.

Oheň a Oheň, harmonické spojení

Znamení ohně se spolu nikdy nenudí. Vědí, že činy hovoří jasněji, než slova. Spolu dohromady mají hodně energie a díky vzájemné motivaci mohou dosáhnout všeho. Těžko ale přistupují ke kompromisům.

Země a Země, harmonické spojení

Spojení dvou živlů vzduchu tvoří dvě nezávislé jednotky, které si stále mezi sebou vyměňují nápady. Komunikace je klíčovým elementem jejich vztahu, na kterém budují vzájemnou důvěru. Oba znají svoji potřebu volnosti a dávají si proto navzájem prostor.

Voda a Voda, také harmonické spojení

Spojení dvou živlů vody je plné porozumění, lásky a úcty. Obě strany skvěle vycítí své nálady a jsou citlivé k potřebám druhého. Každý chce za sebe dát co nejvíc. Miluje celým srdcem a nepotřebuje slov, aby porozuměl.

Oheň a Voda, chybí porozumění

Oba živly jsou nestabilní, nevědí, jak se zachovají. Tajemný charakter vody může oheň zmást. Znamení ohně je plné empatie a potřeby něco pro druhé dělat. Časem se může ukázat, že voda ho příliš utiskuje. Excentrické chování ohně může odpudit živel vody a způsobit, že se ještě více uzavře do sebe.

Vzduch a Země, nehodí se k sobě

Oba mají dobrý smysl pro humor a bezkonfliktní řešení, ale nepředvídatelná povaha živlů ohně si nerozumí se zemskou potřebou stability. Vzduch může být pro zemi hodně šílený a nepochopitelný. Vzduch zase může mít zemi za příliš strnulou a nudnou.

Oheň a zem, neporozumí si

Spontánnost živlu ohně je diametrálně odlišná s opatrným přístupem země. Ohnivý entuziasmus může být rychle uhašen přes chladnou a realistickou povahu živlu země. Ta má sklony zbytečně impulzivně a nepromyšleně kritizovat chování ohně. Proti tomu oheň může naříkat na pomalost země.

Vzduch a Voda se k sobě nehodí

Znamení vzduchu se opírají o logiku a verbální komunikaci, zatímco voda je intuitivní a více emocionální. Vzduch potřebuje mentální porozumění a komunikaci. Voda dává přednost fyzickému kontaktu. Tím bere problém za vyřešený. Komunikace u ní chybí. Emocionální přirozenost vody může odpuzovat živel vzduchu, který bude chtít utéct od přemíry emocí.

Hell

Komentáře jsou vypnuty.