Ravenovy horoskopy na říjen 2019

Beran
Ve vztahu k ostatním znamením se mohou Berani cítit lehce utlačení, může se stát, že se typický Beran bude domlouvat na podnikání nebo na jakémkoliv obchodu s jiným znamením než opět s Beranem a ono to najednou celé „zamrzne“. V Beranu nebude v říjnu působit prakticky žádná planeta, ani se Beran nestane obětí jakéhokoliv astrologického nátlaku, přesto se ale projeví skutečnost, že v opozici k Beranu, ve Vahách, působí Mars, Slunce, Venuše a Merkur, což se v praxi projeví tak, že se Berani budou těžko domlouvat s ostatními znameními. Zdánlivě bude všechno v pořádku, ale pokud Beran něco slíbí, tak se to bude snažit dodržet, ale pokud jiné znamení cokoliv slíbí Beranovi, tak do poslední chvíle nebude jasné, jestli dojde i k naplnění slibu.

Býk
Na Býky čeká mnoho úkolů, mnoho řešení parciálních drobností, budou muset splácet dluhy z minulosti a současní partneři a rodina je budou nutit k závažným rozhodnutím, která se mohou týkat i stěhování, změny práce, popřípadě i společného bydlení s někým, proto se Býci nemusí v říjnu cítit zrovna nejlépe, spíše lze očekávat, že budou mít pocit, jako kdyby něco nestíhali nebo že jsou zrovna někde, kdy by snad ani být neměli, to všechno může vést i k lehké neuróze. O něco lepší to bude v druhé polovině října, protože se poněkud zmenší retardující vliv retrográdního Uranu. Uran je jinak celkem dobrá planeta, pod jejíž vládou může dojít k mnohým, vyloženě konkstruktivním životním změnám, pokud je ale v retrográdní fázi, musíte si dávat pozor, abyste se pod heslem „zpátky ke kořenům“ nedopouštěli znevažování tradic popřípadě, abyste se nestali brzdou pokroku, není vždy dobré ohánět se heslem, to za našich mladých let nebylo, takže to nepotřebujeme ani teď.

Blíženci
V porovnání s dosud prožitou částí tohoto roku na tom teď budete finančně asi nejlépe, nemusíte být ale spokojení v oblasti partnerství a nemusíte si zrovna dvakrát rozumět s vlastní rodinou. Blíženci budou mít v říjnu v opozici Jupiter a od druhého do čtvrtého října také Měsíc. Jupiter v opozici se dá vykládat jako princip Štěstěny, která se ale může často projevit jako vrtkavost. Přijde úspěch – a hned druhý den máte ve schránce účet – objednali jste si úspěch, stojí to tolik a tolik. Občas se ale princip vrtkavosti může projevit i naopak. Vyhodí vás z práce a může to být i v takovém stylu, že do poslední chvíle ani nevíte, co se děje, teď je to pro vás šok, ale během týdne seženete něco jiného, co se nakonec projeví jako „práce snů“. Ale kdybyste o to původní místo nepřišli, tak byste ani nehledali. Na co si v říjnu dát pozor? Je to vrtkavost a ošidnost vlastní paměti. Někomu něco slíbíte a druhý den nevíte o ničem. Kdyby vás zrovna tohle potkalo, tak bude lepší si všechno zapisovat. Normální tužkou na normální papír.

Rak
Největší síla je v rychlosti – to je zlaté pravidlo, o jehož pravdivosti se v říjnu 2019 několikrát sami přesvědčíte. Máte ve svém znamení Měsíční vzestupný uzel, to znamená, že lidé si vás budou vážit a svým způsobem vás i budou obdivovat za všechno, co umíte a co předvádíte, dost možná vám budou lehce nebo i těžce závidět, ale díky Saturnu v opozici vám to nebudou dávat najevo. Marně potom budete čekat na svých pár lajků za ohromující výkon, zatímco druhé bude nadšený dav, prakticky za nic, nosit na ramenou, ale to všechno je jen projev složitého propletence všech možných konstelací, což jsou ve svém výsledném efektu situace, na které je jakákoliv psychologie nebo sociologie krátká. A nám nezbývá než se stále dokola učit něco nového. Sami za sebe, jako Raci za Raky můžete v říjnu udělat velký kus práce na své kariéře a budoucí nehynouví slávě. Nejlépe ve spolupráci s astrologickými Rybami.

Lev
Zatím jste postupovali skromně a nenápadně, ale mnoha výsledků jste již dosáhli, v minulosti jste měli možnost změnit bydlení, v oblasti partnerství jste se mohli zbavit líného partnera, který by vám byl v podstatě na nic, v oblasti zdraví jste měli možnost vyzkoušet si cvičení, meditace a možná i nějaké kejkle z tantry a tao-jógy. Během října by bylo dobré znovu obrátit svou pozornost na práci, pracovní zaměření, úspěchy, podnikání a hlavně výdělek. Všechno ostatní, až do konce tohoto roku, plánujte spíše podle obsahu peněženky. V říjnu je silná pravděpodobnost, že se čirou náhodou seznámíte s celou řadou víceméně vlivných lidí, kteří vám budou při budování vaší zářné budoucnosti užiteční.
Pozor si dávejte na lidi, kteří vám několikrát za sebou něco slíbili, ale nic z toho nesplnili. Od těch se raději držte dále.

Panna
Pokud bychom si měli vyjmenovat pět atributů, kterými nás mohou Panny v říjnu 2019 překvapit, tak to budou – spolehlivost (co Panna slíbí, to také splní, ale bude plnění slibů vyžadovat i od ostatních), plodnost (pokud se Panna s partnerem či partnerkou rozhodnou založit rodinu a v případě ženy – Panny přijít do jiného stavu, tak se to podaří), neústupnost (v říjnu nemá cenu s jakoukoliv Panou o čemkoliv diskutovat, protože Panna ze svého stanoviska neustoupí – a většinou také bude mít pravdu, i když často i dost nepříjemnou), schopnost něco nového se naučit (toho budou Panny využívat právě při změně zaměstnání nebo když budou potřebovat úspěšně absolvovat jakoukoliv rekvalifikaci a nastoupit na nové místo) a neoblomné zdraví (v říjnu budou prakticky všechny Panny výrazně zdravě a budou mít výbornou kondici – proč? To už je holt tajemství horoskopů).

Váhy
Život Vah byl tento rok až přebohatý na různé události, psychologicky živelné pohromy a partnerské změny, často i změny pracovní a do toho občas přibylo i stěhování či budování nových domovů, ano bylo toho dost, možná až neúnosně hodně, takže klidný říjen by mohl být většinou Vah chápán jako malá pozornost, téměř odměna od osudu za prožité peripetie. Je sice pravda, že na Váhy stále působí plno vlivů, které ostatním znamením dávají spát a nijak je neruší, ale ani Váhy už nemusí všechno řešit zbrkle a živelně, jako tomu bylo dosud. Přítomnost Slunce a Merkuru je výhodná pro jakoukoliv rozumnou komunikaci s ostatními lidmi, stejně jako setkání Venuše s Marsem by mělo završit občas až horečné hledání jakéhosi partnerského ideálu, který stejně neexistuje. Ale jako sen nebo legenda je to docela dobré a občas se i může splnit, ale vždy je to pouze na určitou omezenou dobu.

Štír
Pracovní záležitosti budou pro Štíry v říjnu důležité a právě v nich by se mohla skrývat odpověď po smyslu života, což je otázka, kterou se obzvláště Štíři v poslední době nejvíce zabývali. Jakmile v minulosti někdo začal mudrovat na téma, proč tady jsme, odkud a kam jdeme a jaký vyšší úkol zde máme splnit, tak jste téměř s jistotou měli před sebou zrozence ve znamení Štíra. V podstatě jde o problém nedořešené opozice Merkur (na začátku Štíra) a Uran (na začátku Býka). Postiženého začnou napadat otázky, na které neexistují odpovědi, dotyčný tím často trpí a hledá pomoc u ostatních, kteří také nic nevědí, ale neberou to zase až tak úplně jako popud k plnění vyšších cílů, které si musíme nejdříve najít a potom se je pokusíme splnit. Odborně se tomu říká obsese a to je přímo ona věc, na kterou by si Štíři měli dát v říjnu pozor, aby zbytečně nezapadali do řešení úkolů, které řešení nemají. Je to jen ztráta času a čas je něco, co vám skutečně nikdy nikdo nevrátí.

Střelec
Když jsem tady kdysi, v devadesátých letech minulého století začal psát horoskopy pro veřejnost, protože to konečně bylo novou vládou povolené, zářily na astrologickém nebi hvězdy jako Zoška Kinkorová, Petr Messany a Pavel Turnovský, byly to hvězdy, které zpočátku nebyly moc vidět a potom se jejich obliba zvyšovala a všichni šli takzvaně nahoru – a nejrychleji a nejvíce se proslavil Petr Messany – Střelec. Již v té době se Střelci snadněji prosadili v normálním životě než třeba Raci nebo Ryby. Na druhou stranu ale také snadněji zase spadli dolů. Říjnoví Střelci mohou mít stejný osud, takže pozor si dávejte hlavně na to, čím a jak a proč se chcete proslavit, pokud se tedy chcete proslavit a jak zařídit to, abyste zase rychle nespadli dolů, vždy se musí splnit několik důležitých zásad, pomocí kterých se potom můžete držet nahoře prakticky neomezeně dlouho.

Kozoroh
U Kozorohů je zajímavá přítomnost Saturnu a u Saturnu je zajímavé, jak se měnil náhled na tuto planetu a jak se měnila i její charakteristika. V prapůvodní astrologii se jednalo o zachmuřenou, téměř zlostnou entitu, která nevěstila nic dobrého, dalo se stručně říct, že život bez Saturnu je lepší než život se Saturnem. Pozdější astrologie už vzala Saturn víceméně na milost (byli jsme i před Saturnem, budeme i po něm) a dnes se víceméně díváme na Saturn jako na určitou energii, která je k dispozici a energie jak známo, nemůže být ani kladná ani záporná – záleží na okolnostech. Elektřina, která nám pohání koloběžku je fajn, elektřina, která způsobí úraz, je špatná, je ale celkem pochopitelné, že nekritizujeme samotný jev nebo samotnou energii, ale spíše okolnosti, za kterých o sobě dala vědět. A stejně to v říjnu bude i se životem a štěstím všech Kozorohů. Bez ohledu na délku rohu.

Vodnář
Vodnáři se budou v říjnu těšit dobrému zdraví, budou mít práci a často budou nadávat na to, že si málo vydělají, to už je takové „vodnářské prokletí“, ale nebojte, bude líp, i když pravděpodobně ten říjen ještě budete muset vydržet relativně chudí. S tou chudobou je to tak, že se proti ní dají nasadit rituály a trocha magie. Hlavně se toho nesmíte bát. Znáte onu poučku, že spíše se dostanou do království nebeského chudí než bohatí? I kdyby se pokoušeli projít uchem jehly, tak tam proklouzne spíše velbloud, než bohatec. Vždycky jsem nad tím přemýšlel a říkal jsem si, co je na tom nepochopitelného? Tady se samozřejmě myslí „chudí duchem“, čili lidé, kteří dokáží zastavit chod svých myšlenek, protože myšlenky, které se často přirovnávají k nezbedně skákajícím opicím, ruší meditaci. To je snad jasné, ne? Takže, pokud budu chudý duchem, čili zastavím diverzní myšlenky, mohu meditovat, jinými slovy, dostanu se do ráje – a tímto způsobem si mohou pomáhat v říjnu i Vodnáři, aby se měli konečně dobře.

Ryby
Přítomnost Černé Luny, spojené s Neptunem je snad ještě horší než klasický výklad přítomnosti Saturnu, ale i tak se na tomto spojení dá najít mnoho kladného a přínosného, například je to symbol inspirace. Ruku na srdce, inspirace bývá vždy tak trochu spojená s depresemi nebo náběhem na deprese. V případě astrologických Ryb se připravte na to, že asi nebudete hýřit humorem a vynikající náladou, ale věci, které v říjnu vymyslíte, popřípadě dáte duchovně do pohybu, mohou stát za námahu, jak se říká. V dobrém slova smyslu, takže pokud jste povahy alespoň trochu tvůrčí, tak využijte všech svých konstelací, které vám příroda a vesmír nabízí a dává a meditujte, přemýšlejte, fotografujte, pište, skládejte básně a rozdávejte se na facebooku, každý podle svých možností a momentálních dispozic. Budete úspěšní a potěšíte desítky jiných, vyprahlých srdcí.

 

Raven

Komentáře jsou vypnuty.