Znamení a nemoci

Vodnář

Vodnáři na počátku zodiaku trpívají problémy s játry a s nimi spojenou cukrovkou, krevním oběhem, žílami, lymfatickým systémem a také je rádo potrápí trávení a nervy, které mají občas takzvaně na pochodu.

Nervový systém pochopitelně obsahuje i mozek, nejen tělní oběh tekutin. Je to častou příčinou nejen nemoci, ale i nepochopitelných zkratů v jejich jednáních pro zbytek zvířátek zvěrokruhu. Jde o změny nálad, postojů a neočekávaných reakcí, které kulminují z výbuchu až po nemluvnost a nekomunikaci s okolím.

Je proto žádoucí, pro toto nastavení metabolismu, aby zrozenci Vodnáře logicky udržovali v  chodu tělní tekutiny pohybem. A dále pak hlavu- komunikací. Byť i nepříjemnou pro ně anebo okolí, aby nedocházelo ke zkratům v jednání a v těle.

Ryby

Ryby, rozené snílky a dobrodruhy, ovšem zejména v plánech, méně už v konání, zase ohrožují nemoci spodních částí nohou, právě pro ten vláčný a nerozhodný pomalý krok.

Tedy kotníky, ploché nohy, růže, revma, kosti, zuby. A také střeva a s tím spojené zažívání, pomalý metabolismus. Snění  a následné neuskutečnění, či prodleva v konání svých myšlenek, má za následek deprese a  v opačném případě až hysterii, která je ale vítanější, protože odeznívá rychleji, než depresívní stav.

Ze zkušenosti s klienty v rybách, doporučuji jejich zrozencům dát enormní průběh svým emocím a nepotlačovat je. Rychleji odejdou a nenapáchají tolik škody na zdraví. Zejména se střevy a psychikou.

Jsou žitelnější pak sami sobě i okolí, které následně neničí dlouhodobými stavy deprese,  smutku, či opakujících se útoků ve stavech bezmocnosti.

Beran

Berany postihují jakékoli nemoci hlavy, od psychických po reálné, které ale nejsou tak trvalé jako u ryb, bum a konec, na cestě je úsměv.

Bohužel, mohou do těchto rychlých opakování spadnout při používání psychotropních látek či alkoholu a pak jsou víc nešťastní, než rybky. Nejvíce z celého zvěrokruhu je zlobí nespavost, vysoká aktivita..tzv. až do úmoru, včera bylo pozdě) ,a tak honem všechno stihnout nejlépe včera). Odtud úrazy. Také nemoci očí, uší, mozku, zubů, čelistí a ve vyšším věku tlak, střídavý nebo vysoký a s ním spojené nemoci srdce.

Anebo pro právě ono velké srdce, které rádi rozdávají na všechny strany, anebo cíleně jedním směrem v hojném až nezdravém poměru.

Býk

Býka v raném věku postihují nejvíce angíny, chřipky, rýmy.. prostě slabá imunita, ale pozor, dospěje v silného jedince, kterého hned tak něco nepoloží, včetně nemoci.

I když během dětství  podstoupí zákrok vytržení nosních mandlí, a to i opakovaně. Protože dorůstají cca do čtyř let a současná medicína po získané imunitě na množství antibiotik, nabízí toto řešení. Je to bojovník v akci bez zátěže psychiky, kterou potlačuje. Málokdy brečí veřejně, ale směje se na celé kolo.

Obtěžují je ale nemoci krve, lymfy, jater a hormony spojené se štítnou žlázou, ale také časté angíny a problémy s  nosohltanem a sliznicemi. Třetí dekan býka od 10.5 je pak méně opatrný a více aktivní, a tudíž si způsobuje i úrazy.

Blíženci

Blíženec si odtrpí kolena a dýchací cesty spojené často s průduškami, nemocemi plic a ty rády zatěžují srdce, takže se nám vrací problémy beranů s krevním tlakem u mužů a ženy zlobí vaječníky.

Dále je na pořadu dne krční páteř, takže programátoři a vědátoři v oblasti kompjůtrů, by měli hodně plavat a nechat se rozmasírovat na masážích. To proto, že i horní část ramen, lopatky a uskřípnuté nervy právě v oblasti horních zad, jsou jejich bolavou doménou. Velmi často se umí zranit právě v této oblasti a pak na kolenou.

Psychická nestabilita nálad pak nejvíce trápí až blížence  druhého a třetího dekanu, čili červnové zrozence, ale nijak dlouho. Mají takzvaně smích i pláč v jednom pytlíčku. V jedné minutě se umí smát i plakat vzteky zároveň.

Tady už svým klientům  průchod emocí nedoporučuji, protože nečistí metabolismus, ale páchají škody v mezilidských vztazích. V lepším případě přichází, krom lidí ve svém okolí, už jen o „zbytečné“ slepé střevo. Ale to většinou v mládí, nikoli ve vyšším věku. Tam ráda útočí kýla a nejčastěji tříselná kýla.

Rak

Raky trápí žlučník, žaludek a žaludeční šťávy, ztížené zažívání, pozření potravin a tekutin při stresu, sebemenším. Zveličování problému nebo vytržení raka z naplánovaného rytmu banalitou, postačí k problémům s pozřením, či trávením potravy. Tady pak po delším čase vznikají žaludeční vředy.

Ohrožený je močový měchýř a ledviny a jejich správná funkce, což vede často k problémům buď ženským, nebo s očima, klouby u nohou a to zejména s kotníky nebo kyčlemi. Ty jsou totiž také duální, tedy vždy dva. A jak známo duální orgány se často podporuj í, ale také bohužel propojují. Jako malé děti tudíž mají často problémy s kyčlemi či nesouměrností délky nohou.

A také nejvíc vytržených mandlí, krčních nikoli nosních, mají právě raci, právě pro sníženou funkci ledvin nebo jedné ledviny.

Lev

Lvi prvního a druhého dekanu přebírají problémy s ledvinami po rakovi, velmi často i násilnou, tedy posttraumatickou reakcí, tedy po úraze či nemoci. Jako malí trpívají angínami, které ale v nízkém věku vymizí. V dospělosti jsou nejvíce ohroženi nemocemi srdce, od arytmie až po ucpání tepen a všech možných nemocí, kterých je srdce schopno.

U žen je to často hormonální nerovnováha, která podporuje kolísavý nebo vysoký tlak a poporodní problémy, které se ale většinou zabydlí v krvi, játrech či ledvinách, než v ženských orgánech.

Panna

Panny, byť jsou největšími hypochondry zvěrokruhu a hledají nemoc při sebemenším náznaku nemoci, mají svá slabá místa, která je jim třeba věřit, po všech jimi nalezených diagnózách. I když je třeba zmínit, že placebo pravděpodobně vynalezl zrozenec panny. Na ně polknutí lentilky, kterou považují za lék, nejvíce působí z celého zodiaku.

Je to pro silnou a bystrou mysl, kterou zadarmo oplývají a to díky analýze jejich mozků. I tak se jim ale reálné nemoci nevyhýbají. Jde o nemoci beder, plotének a zad, v podstatě na jakékoli úrovni. A pak se jim divme, když toto je ta nejsložitější a nenaznatelná  část těla – pro jednoznačnou diagnózu.

Proto se dá se zády marodit léta a bez jasné diagnózy. Panně ale její bolesti a nemoc v tomto případě bezmezně věřte, je to totiž jejich „achylova pata“.  Stres totiž blokuje bystrou mysl panen a následně „ blokne“ i záda. Patří k nim ale i jícen a ztížené trávení v horní části, povětšinou beze střev. Játra a krev s hormony, což se propojuje problémovou kůží. U žen pak kulminuje počet nechtěných potratů, či mimoděložních těhotenství a srůsty na pohlavních orgánech.

U mužů se komplikuje „vyprazdňování“ střev.

Váhy

Váhy si potrpí na pokračování problémů se zády po pannách, ovšem pouze ve spodní části zad a přímo mezi lopatkami. Což má za následek časté bolesti hlavy a jsou premianty v migrénách. Ne pro nemoc, ale pro přetížení mozku neustálým poměřováním situací a informací, které bez vypnutí centra myšlení, imrvére používají. Neplánovaně, jede to samo). Co je zajímavé, netrpí toliko civilizační nemocí- pohnutí plotének, které jsou v místě ledvin, ale ledvinky už je potrápit dovedou. S hlavou a ledvinami se pak pojí časté mrtvičky, či prodělané zkraty a nádory v pravé mozkové hemisféře, včetně prasknutých žilek. A zde je další specifikace, prasklé žilky zrozence Vah obtěžují nejen v oblasti mozku, ale velmi často i v nohou a na nohách.

Štír

Štíry objímá oblast pánve, jednoznačně a nejvíce. To znamená, že se dřív či později v životě utkají s jakoukoli nemocí v daném místě. Kyčle, většinou nedorostlé, trápení od útlého věku a práce na nápravě většinou kratší nohy, nebo šlach v kotníku.

Ledviny, močový měchýř – pravděpodobně zkrácený, s vrozenou vadou, a když už nic, tak jen citlivý, omezující častým močením. Ženám se nevyhýbají výtoky a nachlazeniny „spodku“ celoživotně i s léčbou. Muže zaseztýrá prostata, když už ne nic jiného v mladším věku. Přitahují i sexuální  nemoci, by ť nejsou jejich nositelem.

Slabé ledviny v návaznosti na močový měchýř, pak většinou způsobí krátkozrakost. Brejličky, dříve než zaklepe věk k tomu sounáležitý. Slepé střevo je také nejčastěji vyjmuto už v dospívání. A pokud už nehrozí sterilita u ženy, popř. nevhodnost opakované operace ve stejném místě, doporučuji právě štírům, nechat si rizikový „neorgán“ vyjmout zároveň s operací, kterou už musí podstoupit.

Ušetří tak velmi pravděpodobnou další, zbytečnou narkózu.

Střelec

Střelce nejvíce zlobí nemoci kůže, psoriáza neboli lupénka. Není pro ně vhodná čistící a zkrášlující kosmetika na chemickém základu, což může kůži popudit. A jak známo nemoci kůže vychází z jater, takže i slabost jater je tu značná. Připojuje se rád i krevní oběh a následně cukrovka.

V dětství se projeví dlouhodobým stonáním na nic. Rýma malého střelce položí do postele, ostatní děti chodí se soplíky u nosu. Projevují se i jiné nemoci rychlou formou, protože játra coby imunita s nimi potřebují zápasit co nejčastěji. Pro získání jakéž- takéž imunity.

Tělo je chytré, ale bohužel, malých cukrovkářů je v tomto znamení dostatek. Kloubní pouzdra také trpí a je třeba jim věnovat pozornost. Zejména v oblasti kolen a loktů. Fyzicky opatrný střelec nejméně trpí úrazy.

Kozoroh

Kozoroh přejímá kloubní problémy střelce a to hlavně v oblasti kolen. Kyčle se jim ale také nevyhýbají, hlavně v pozdějším věku. Protézy kloubů nohou jsou tudíž jejich bolavou doménou.

A zuby taktéž. Slabost kůže na slunce a nekvalitní vlasy společně s nehty a zuby, jsou očekávaným problémem zrozenců přelomu roku. Prosincový kozoroh trpí i nemocemi kůže po střelci, často. Celkově je v tomto zrození nejslabější skelet, který se na stáří a většinou i na nových kloubech, hrbí.

Prosincové Kozorohy trápí také psychika a deprese a uzavírání se do sebe. Stylem „sám si pomohu“ a nic neřeknu. Proto je zde nejvíce rychlých úmrtí na mrtvičku. Zkrat v mozkové sféře. Ta se sice nevyhýbá ani lednovým lidem tohoto znamení, ale už v menší míře. Jsou aktivnější a nenechávají problém tzv. „uzrát“, ale ihned jej řeší.

Někdy až příliš brzy, a tak bývají kolikrát nepochopeni pro svou potichou, ale neutuchající aktivitu. Zkrat v cévách mozku či ucpání tepen, je pak často řešeným problémem.

autor: Kartářka Lucie

 

Komentáře jsou vypnuty.